Votați-i pe baschetbaliștii piteșteni la All Star Game!
Federația Română de Baschet a anunțat deschiderea sistemului de votare pentru meciul vedetelor de la All Star Game. Începând de azi și până pe data de 10 aprilie, toți iubitorii baschetului îi pot vota pe jucătorii pe care vor să îi vadă la meciul-spectacol din data de 19 aprilie, de la Cluj-Napoca. Evenimentul va avea loc a doua zi după finala Cupei României și este liniștea dinaintea furtunilor din play-off.
Cele două echipe au deja câte un căpitan de echipă, Bobe Nicolescu și Nandor Kuti, și urmează să se completeze cu câte 11 jucători și 2 antrenori. Conform tragerii la sorți efectuată săptămâna trecută, BCMU FC Argeș a fost repartizată în TEAM BOBE, prin urmare, dacă doriți să-i votați pe vulturii alb-violeți, îi găsiți în echipa jucătorului de la CSM CSU Oradea.
Pagina de internet la care se găsește sondajul este http://www.frbaschet.ro/asg2019. Aici va trebui să votați nu numai componența echipei lui Bobe Nicolescu, ci și pe cea adversă. De asemenea, se așteaptă două voturi și pentru antrenori. Atenție: puteți vota o singură dată de pe un IP! Așadar, dacă doriți să vă susțineți favoriții cu mai multe voturi, o puteți face votând de pe mai multe dispozitive cu IP-uri diferite! De exemplu, laptop/PC acasă + câte cartele de telefoane dețineți în familie + telefoanele prietenilor + laptopuri/PC-uri prieteni + conectări la rețele Wi-Fi publice.
Ponderea în sistemul de votare va fi următoarea:
30% – votul publicului
30% – votul media
40% – votul stafului tehnic al FRB
Vă reamintim și componența echipelor celor două TEAM-uri:
TEAM BOBE – U-BT Cluj-Napoca, CSM CSU Oradea, BCMU FC Argeș Pitești, CSO Voluntari, Steaua București, Athletic Constanța, CSM Sighetu Marmației, CSM 2007 Focșani, CSM VKSC Miercurea Ciuc, CN Aurel Vlaicu București și Universitatea Cluj-Napoca;
TEAM KUTI – BC CSU Sibiu, SCMU Craiova, SCM Timișoara, Dinamo Știința București, CSM Phoenix CSU Galați, CSM Mediaș, CSM Tg. Mureș, ACS Tg. Jiu, Rapid București și Agronomia București.