Video | CS Mioveni – CSM Reșița 1-1

Breaking News

august 10
19:31 2019

Formaţia CS Mioveni, antrenată de Marius Stoica, a remizat, astăzi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CSM Reșita, în etapa a II-a din Liga secundă.Golurile au fost marcate de Balint, în minutul 72 din 11, respectiv Vădrariu, din penalty în minutul 90+3.

Meciul a fost dominat în prima repriză de gazde, acestea irosind ocazii clare de a marca, însă lipsa de precizie la finalizare a făcut ca la pauză scorul să fie egal, 0-0. În mitanul al doilea, unul în care s-au marcat două goluri, jocul a fost mult mai echilibrat.Argeșenii au deschis scorul în minutul 72 din penalty și se părea că vor obține al doilea succes stagional.Finalul a aparținut însă oaspeților, aceștia speculând erorile din defensiva galben-verde ce au dus la acordarea unei noi lovituri de la 11m, transformată de Vădrariu în cele din urmă.
Golurile le puteți vedea în montajul video de mai jos:

CS Mioveni: Croitoru – Ghiță, Celea, Beța, Burnea – Anghelina, Raul Costin – Hergheligiu, Ișfan, Măzărache – Balint. Au mai jucat : Coșereanu, Massaro și Trașcu.
Antrenor: Marius Stoica

CSM Reșița: Zimmerman – Banac, Ehmann, Vasiu, Vădrariu – Breșneni, Danci, Săulescu, Poiană, Dat – Ene.Au mai evoluat: Coman, Cristea și Cioablă.

Rapid – Concordia Chiajna 3-1

Meciurile Sportul Snagov – FC Argeş şi Universitatea Cluj – Viitorul Pandurii Târgu Jiu se vor disputa duminică, iar întâlnirea Petrolul Ploieşti – UTA Arad este programată luni.