arges-sport.ro Web analytics

Victorie pentru FC Argeș în ultimul meci al anului din divizia A2 Vest – Argeș Sport

Argeș Sport

Acasă

Breaking News

Victorie pentru FC Argeș în ultimul meci al anului din divizia A2 Vest

decembrie 09
07:17 2018

Piteștencele au câștigat, în patru seturi (25-17, 25-27, 25-20, 25-20), meciul cu CSM Sibiu, jucat sâmbătă, la Sala Sporturilor din Trivale. Meciul a fost transmis si pe internet de www.arges-sport.ro și îl puteți revedea mai jos.

FC Argeș a fost echipa mai bună în primul set, impunându-se finalmente cu  25-17.În setul secund, Elena Moale s-a accidentat din nefericire, din câte se pare fiind vorba de o entorsă.  Echipa oaspete a început ceva mai bine și a condus cu 4-1. Jucătoarele antrenate de Cristina Zanfir și Ionela Davidescu au egalat la 8. Piteștiul a ratat două mingi de set, CSM Sibiu nu a reușit nici ea să fructifice prima șansă pe care a avut-o. În cele din urmă, adversarele echipei noastre s-au impus cu 27-25 și au dus scorul la 1-1.

În debutul setului trei, tot echipa oaspete a avut inițiativa și a condus cu 7-2. Argeșul a revenit și s-a apropiat la un punct (13-14). Mai mult decât atât, a egalat la 15, iar apoi s-a distanțat la 6 lungimi (22-16). Voleibalistele din Pitești au ratat o minge de set la scorul de 24-19, dar apoi au reușit să închidă actul cu 25-20.

FC Argeș a luat primele trei puncte din ultimul set al jocului. După aceea cele două formații au mers cap la cap până când piteștencele s-au distanțat la 5 puncte (18-13). Prima minge de meci ratată nici nu a mai contat pentru că gazdele au câștigat setul, cu același scor ca în actul precedent.
Gruparea argeșeană a folosit următoarele jucătoare: Ilie Mihaela, Stroe Alexandra, Scarlat Alexandra, Constantin Briana, Moale Elena, Sutan Stefania, Vlad Oana, Bete Oliveira Giovana, Do Monte Gracieli.

Partida a făcut parte din etapa cu numărul 10 a Diviziei A2 vest la volei feminin. După acest joc, FC Argeș a acumulat 23 de puncte și ocupă locul al doilea în ierarhie.
Acesta a fost ultimul meci al anului susținut pe teren propriu, iar pe 15 Decembrie se încheie parcursul din acest an cu o partidă pe terenul celor de la CSM Timișoara.