Selectați pagina

Turneul semifinal al diviziei A la handbal feminin se va desfășura la Făgăraș

Turneul semifinal al diviziei A la handbal feminin se va desfășura la Făgăraș

În perioada 10-12 mai e programat la Făgăraș turneul semifinal al diviziei A, cu participarea primelor două clasate din cele patru serii.
Din grupa 1 fac parte echipele HCM Slobozia, Dacia Mioveni, CSU Știința București și Crișul Chișineu-Criș, iar Rapid București, CSM Tîrgu Mureș, CSU Neptun Constanța și Activ Plopeni fac parte din cea de-a doua grupă.

Partidele se vor disputa în sala de sport a CN Radu Negru.

Iată programul complet al partidelor:

Vineri, 10 mai

ora 10.00: HCM Slobozia – Crișul Chișineu-Criș

ora 12.00: Dacia Mioveni – CSU Știința București

ora 14.00: Rapid București – Activ Plopeni

ora 16.00: CSM Tîrgu Mureș – CSU Neptun Constanța

Sâmbătă, 11 mai

ora 10.00: HCM Slobozia – CSU Știința București

ora 12.00: Dacia Mioveni – Crișul Chișineu-Criș

ora 14.00: Rapid București – CSU Neptun Constanța

ora 16.00: CSM Tîrgu Mureș – Activ Plopeni

Duminică, 12 mai

ora 10.00: CSU Știința București – Crișul Chișineu-Criș

ora 12.00: HCM Slobozia – Dacia Mioveni

ora 14.00: CSU Neptun Constanța – Activ Plopeni

ora 16.00: Rapid București – CSM Tîrgu Mureș

 

 

51

Despre autor

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Clasament Liga 2

# Echipă MJ V E Î GM GP P
1 UTA Arad 23 15 5 3 49 13 50
2 Mioveni 23 10 9 4 36 22 39
3 Turris-Oltul … 22 11 6 5 36 25 39
4 Argeș 23 10 8 5 34 25 38
5 Petrolul 52 23 10 8 5 23 20 38
6 Rapid 23 10 7 6 32 20 37
7 Metaloglobus 23 10 7 6 28 20 37
8 SCM Gloria Buzău 23 9 6 8 35 27 33
9 Farul Constanţ… 23 9 6 8 27 20 33
10 Viitorul P. Tâ… 22 9 6 7 30 25 33
11 ASU Poli Timişoara 22 8 8 6 20 12 32
12 Dunărea Călăraşi 23 8 7 8 29 30 31
13 Ripensia Timişoara 23 6 10 7 28 34 28
14 Universitatea Cluj 23 5 12 6 29 26 27
15 CSM Reşiţa 22 6 6 10 30 35 24
16 Concordia Chiajna 22 6 6 10 20 30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17 33 22
18 Sportul Snagov 23 2 3 18 16 59 9
19 Pandurii Târgu Jiu 23 1 5 17 10 53 8
20 Daco-Getica 0 0 0 0 0 0 0

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Gazduire web de calitate

gazduire web de calitate

error: Conţinut protejat :)