Argeș Sport

Acasă

 Breaking News

Țintarul Ligii 3, ediția 2018-2019, va fi stabilit pe 17 august

Țintarul Ligii 3, ediția 2018-2019, va fi stabilit pe 17 august
august 09
16:52 2018

Vineri, 17 august, de la ora 13:30, la Casa Fotbalului, sala „Nicolae Dobrin”, va avea loc tragerea la sorți în urma căreia va fi stabilit calendarul competițional al noii ediții a Ligii 3.

În noul sezon al Ligii 3 sunt înscrise 80 de echipe. Acestea vor fi împărțite în 5 serii de câte 16 formații. Procedura de stabilire a programului de disputare a sezonului 2018-2019 pentru competiţia Liga 3 se va face pe baza Tabelei Berger pentru 16 echipe, numărul corespunzător fiecărei echipe fiind stabilit prin tragere la sorți.

Evenimentul va fi transmis în direct pe pagina de Facebook a Federației Române de Fotbal.

În cadrul ședinței Comitetului Executiv, desfășurată joi, 2 august, la Casa Fotbalului, s-a aprobat raportul privind situația cluburilor din Liga 3.

Astfel, echipele înscrise în competiția Liga 3 sunt: ACF Metalurgistul Cugir 1939; ACS Comuna Recea; ACS Dumbrăvița; ACS FC Avrig; ACS FC Delta Dobrogea Tulcea; ACS Flacăra Horezu; ACS Foresta Suceava; ACS Gauss Bacău; ACS Industria Galda; ACS Înainte Modelu; ACS KSE Târgu Secuiesc ; ACS MSE Târgu Mureş; ACS Performanţa Ighiu; ACS Sportul Chiscani; ACS SR Municipal Braşov; ACS Sticla Arieşul Turda; ACS Suporter Oțelul Galaţi; ACS Şomuz Fălticeni; ACS Unirea Bascov; ACS Unu Fotbal Club Gloria; ACS Viitorul Domneşti; AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele; ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ; ACSM Oltenița; ACSO Filiași; AFC Astra 2; AFC Hărman; AFC Hermannstadt 2; AFC Metalul Buzău; AFC Odorheiu Secuiesc; AFC Progresul 1944 Spartac; AFC Unirea 04 Slobozia; AFC Unirea 1924; AFC Unirea Tăşnad; AFCM Alexandria; AFK Csikszereda Miercurea Ciuc; AS FC Agricola Borcea; AS FC Pucioasa; ASMS ACS Sănătatea Darabani; Colegiul Național Sportiv Cetate; CS Afumaţi; CS Atletic Bradu; CS Crişul Chişineu-Criş; CS Făurei; CS Gaz Metan Mediaş 2; CS Gloria Lunca – Teuz Cermei; CS Hunedoara; CS Medgidia; CS Millenium Giarmata; CS Minaur Baia Mare; CS Naţional Sebiş; CS Ocna Mureş; CS Olimpic Cetate Râşnov; CS Sănătatea Servicii Publice Cluj; CS Sporting Lieşti; CS Sporting Roșiori 2008; CS Şoimii Lipova; CS Ştiinţa Miroslava; CS Tunari; CSA Axiopolis Sport Cernavodă; CSC Ghiroda și Giarmata Vii; CSM Avântul Reghin; CSM Bucovina Rădăuți; CSM Flacăra Moreni; CSM Focşani 2007; CSM Lugoj; CSM Paşcani; CSM Râmnicu Sărat; CSM Roman; CSM Școlar Reșița; CSO Bragadiru; FC CFR 1907 Cluj SA 2; SC FC FCSB SA 2; FC Unirea Dej; SC FC Voluntari SA 2; SC Fotbal Club R Bucureşti SA; SC Popești-Leordeni; SCM Gloria Buzău; U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2; U Craiova 1948 SA.

Material preluat de pe www.frf.ro

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Aveți vreun comentariu de făcut ?

Susține proiectul Argeș-Sport.ro

Avem nevoie și de susținerea dvs pentru a îmbunătăți siteul Argeș Sport din toate punctele de vedere.

Mulțumim !

Calendar sportiv

  1. CSU Pitești – Minaur Baia Mare

    18 octombrie/17:30 EEST

Clasament liga 2

Latest soccer data here. We're just retrieving data from the information source now.

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Caută în site

Publicitate

Publicitate Adsense

Publicitate

Publicitate Adsense

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Translation

PUBLICITATE

Arhivă ştiri Argeş Sport

Publicitate

PUBLICITATE

PUBLICITATE

Arges-Sport.ro pe Twitter

Publicitate

%d blogeri au apreciat: