Sportivii de la Ato Tamashi Pitești participă la o competiție internațională de Ashihara Karate la Riga
Views: 110
Sportivii clubului Ato Tamashi Pitești vor participa sâmbătă, 9 mai, la o competiție internațională de Ashihara Karate programată la Riga, în Letonia.
Delegația piteșteană a plecat astăzi spre capitala Letoniei, unde va reprezenta Piteștiul pe tatami. Sportivii sunt însoțiți de sensei Iulian Paraschiv, coordonatorul clubului Ato Tamashi Pitești și centură neagră 2 DAN.
Participarea vine după o perioadă de pregătire intensă, cu antrenamente constante și multă muncă în sala de karate.
Ato Tamashi Pitești va fi reprezentat la competiția din Letonia de patru sportivi:
- Iustin Paraschiv
- Alexandru Angelescu
- Fabian Angelescu
- Ștefania Stoenescu








