Argeș Sport

Acasă

Breaking News

Spectacol sub Turnul Chindiei, FC Argeș se impune cu 4-2 în fața targoviștenilor

•

În ultimul meci din runda cu numărul 29 a ligii secunde, FC Argeș a obținut un succes clar, 4-2 cu ocupanta locului trei în clasament, Chindia Târgoviște și ocupă poziția a patra cu 52 de puncte.

FC Argeș a început cum nu se poate mai bine confruntarea de la Târgoviște, cu un gol marcat de Raul Costin încă din minutul 1, profitând și de o evoluție mai puțin reușită a gazdelor. Alb-violeții au controlat tactic partida și în continuare, reușind să puncteze încă o dată până la pauză, prin Stan.
Repriza secundă a fost și mai animată, mai ales după ce dâmbovițenii au punctat destul de repede, din 11 m prin Cherchez, în minutul 49.
Se joacă pe contrele, gazdele forțează egalarea, însă tot FC Argeș va marca, prin Vasile Buhăescu, în minutul 61 dintr-un penalty scos de Tofan.Chindia nu renunță la luptă nici de această dată și va reduce din diferență în minutul 70, când a înscris Cerchez.
A fost doar un foc de paie, pentru că diferența de două goluri se reface după ce Ionuț Nastăsie puncteaza tot dintr-un 11m, obținut destul de ușor de Oancea, astfel că în minutul 76 consemnam scorul 2-4 în confruntarea dintre Chindia și FC Argeș.
Cu toate eforturile depuse de gazde, scorul rămâne neschimbat, într-o partidă excelentă făcută de argeșeni, probabil cea mai bună din acest campionat !

FC Argeș:Oct. Popescu – D. Oancea( Barbu 90), Cotigă, Vişa, Şerbănică – Ct. Stan, I. Şerban (Andr. Panait 74), R. Costin (cpt.), I. Năstăsie – Tofan, Buhăescu(Nilă, 88)