Selectați pagina

Sebastian Pribeagu, locul 1 la memorialul ”Dobolyi Aladár”

Sebastian Pribeagu, locul 1 la memorialul ”Dobolyi Aladár”
În foaierul Sălii Sporturilor din Tg. Secuiesc a avut loc memorialul ”Dobolyi Aladár” la tenis de masă. Competiția este organizată de către clubul local, KSE, în cooperare cu familia marelui tehnician al mingii de celuloid care a activat peste trei decenii la loturile naționale și la Tg. Secuiesc.
Au participat 145 sportivi , iar elevii Școlii Gimnaziale “Matei Basarab” Pitești , legitimați la F.C Argeș au avut următoarele rezultate :

Categoria U 12 – băieți :

LOC I – Sebastian Pribeagu
Loc V-VIII – Mario Nuță ( În meciul pentru medalie cu favoritul I , a condus în setul decisiv cu 10 – 6 , dar a pierdut )

Categoria U 15 – fete

Loc V-VIII – Nicola Mihăescu
Loc V – grupa inferioară- Ana Ștefania Ion

Categoria U 10 – fete :
Loc V – grupa inferioară- Bianca Pribeagu

Grupa superioară :
Loc III – Ștefania Petrescu
Loc III – Patricia Grigore
Loc III – Ștefania Vlad

Categoria U 10 băieți ,

Grupa Inferioară :
Loc V – Rareș Ceaușescu
Loc V – Laurențiu Petre

Categoria U 15 băieți
Grupa inferioară:
Loc V – David Saloman
Loc V – Rareș Dumitru

Grupa superioară:
Loc III – Alexandru Oroșanu

68

Despre autor

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Clasament Liga 2

# Echipă MJ V E Î GM GP P
1 UTA Arad 23 15 5 3 49 13 50
2 Mioveni 23 10 9 4 36 22 39
3 Turris-Oltul … 22 11 6 5 36 25 39
4 Argeș 23 10 8 5 34 25 38
5 Petrolul 52 23 10 8 5 23 20 38
6 Rapid 23 10 7 6 32 20 37
7 Metaloglobus 23 10 7 6 28 20 37
8 SCM Gloria Buzău 23 9 6 8 35 27 33
9 Farul Constanţ… 23 9 6 8 27 20 33
10 Viitorul P. Tâ… 22 9 6 7 30 25 33
11 ASU Poli Timişoara 22 8 8 6 20 12 32
12 Dunărea Călăraşi 23 8 7 8 29 30 31
13 Ripensia Timişoara 23 6 10 7 28 34 28
14 Universitatea Cluj 23 5 12 6 29 26 27
15 CSM Reşiţa 22 6 6 10 30 35 24
16 Concordia Chiajna 22 6 6 10 20 30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17 33 22
18 Sportul Snagov 23 2 3 18 16 59 9
19 Pandurii Târgu Jiu 23 1 5 17 10 53 8
20 Daco-Getica 0 0 0 0 0 0 0

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Gazduire web de calitate

gazduire web de calitate

error: Conţinut protejat :)