Argeș Sport

România va juca cu Olanda, Ucraina și Austria dacă se califică

 Breaking News

România va juca cu Olanda, Ucraina și Austria dacă se califică

România va juca cu Olanda, Ucraina și Austria dacă se califică
noiembrie 30
20:29 2019

În această seară, la Romexpo, s-a desfășurat tragerea la sorți a grupelor EURO 2020. După un show acrobatic și un scurt interviu cu celebrul DJ Martin Garrix, cel care va compune imnul Campionatului European, prezentatorii Corina Caragea și Pedro Pinto i-au invitat pe scenă pe cei 11 ambasadori UEFA, ex-jucători de talie mondială, care au avut grijă ca toate echipele să fie repartizate pe locurile lor în grupe.

România va evolua în Grupa C, alături de Olanda, Ucraina și Austria, cu toate că tragerea la sorți a repartizat câștigătoarea play-off-ului nostru în Grupa F, denumită deja și ”grupa morții”, deoarece are în componență campioana mondială en-titre, Franța, campioana europeană en-titre, Portugalia și fosta campioană mondială și europeană Germania! Însă, câștigătoarea play-off-ului A va merge în această grupă doar dacă numele ei nu este România! România, ca țară gazdă, este împerecheată cu Olanda și, astfel, va merge în Grupa C, nu în Grupa F, dacă se califică!

Vom reveni mâine cu un reportaj mai amplu și cu alte interviuri ale posibililor adversari.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Aveți vreun comentariu de făcut ?

Publicitate

Publicitate

Caută în site

Publicitate

Liga 2, sezonul 2019-2020

# Echipă MJ V E Î GM GP DG P
1 UTA Arad 19 11 5 3 34 13 +21 38
2 Mioveni 19 9 7 3 34 19 +15 34
3 Argeș 20 9 6 5 28 23 +5 33
4 Rapid 19 9 5 5 29 18 +11 32
5 Turris-Oltul … 19 9 5 5 33 24 +9 32
6 Petrolul 52 19 8 7 4 19 16 +3 31
7 ASU Poli Timişoara 19 7 7 5 18 10 +8 28
8 Farul Constanţ… 19 8 4 7 23 17 +6 28
9 Metaloglobus 19 7 7 5 20 16 +4 28
10 SCM Gloria Buzău 19 8 3 8 27 22 +5 27
11 Dunărea Călăraşi 19 7 5 7 25 25 +0 26
12 Viitorul P. Tâ… 19 7 5 7 25 26 -1 26
13 Universitatea Cluj 19 5 9 5 24 20 +4 24
14 Ripensia Timişoara 19 5 8 6 21 27 -6 23
15 Csikszereda 19 5 7 7 15 20 -5 22
16 Concordia Chiajna 18 5 6 7 15 21 -6 21
17 CSM Reşiţa 19 4 6 9 25 33 -8 18
18 Sportul Snagov 20 2 3 15 18 52 -34 9
19 Pandurii Târgu Jiu 19 1 5 13 9 40 -31 8
20 Daco-Getica 0 0 0 0 0 0 +0 0

PUBLICITATE

Publicitate

FlashScore.ro

Translation

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Arges-Sport.ro pe Twitter