Selectați pagina

Real Bradu se impune cu 4-3 în fața celor de la SC Popești Leordeni, după un meci spectaculos

Distribuiţi ştirea!

A fost un meci extrem de spectaculos astăzi la Bradu, între Real din localitate și SC Popești Leordeni. Oaspeții au condus cu 2-0 la pauză, însă jucătorii pregătiți de Alin Popescu au revenit după pauză și s-au impus finalmente cu 4-3.

Au marcat Silviu Pîslaru (54), Aurel Pirciu (71 – penalty, 76 – penalty), Adelin Voinescu (89) / Marian Vlada (32), Alin Pătrașcu (39), Valentin Niculae (85)

Real Bradu a aliniat un 11 format din următorii jucători: Ionuț Ciucă, Mitrache, Pîslaru, Oprescu, Păun, Dima, Zamfirescu, Mormolea,Pirciu,Nițu,Voinescu. Au mai intrat Rădulescu,Cotun,Negru,Găleșeanu și Mihai.

Celelalte două grupări argeșene, Unirea Bascov și ACS Muscelul Câmpulung Elite au jucat tot astăzi. Bascovul a cedat pe terenul celor de la FC Pucioasa cu 2-0, iar nou promovata din Muscel a pierdut în fața celor de la FCSB II, scor 0-5.