Selectați pagina

Real Bradu remizează cu FC Pucioasa, scor 1-1, dar ar fi meritat victoria după aspectul jocului şi după ocaziile avute

Distribuiţi ştirea!

Formaţia Real Bradu a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Pucioasa, într-un meci din Liga 3. Golul gazdelor a purtat semnătura lui Georgian Mormolea(foto, sus) în minutul 26.

Argeşenii au avut un joc bun, în special în prima repriză, dar nu au reuşit să concretizeze toate ocaziile avute. Trebuie totuşi să ţinem cont de faptul că echipa pregătită de Alin Popescu şi Mădălin Ciobanu are destui jucători noi faţă de sezonul precedent şi ca atare nu este încă la nivelul de omogenitate corespunzător.

Real Bradu: Ionuţ Ciucă, Mitrache, Oprescu, Pîslaru, Păun, Găleşeanu, Dima, Zamfirescu, Pirciu, Voinescu, Mormolea.Au mai intrat Mihai, Cotun şi Bogdan Ciucă.În clasamentul provizoriu al seriei, gruparea din Bradu se află pe poziţia a patra, cu acelaşi număr de puncte.

În următorul meci, programat vineri, 16 septembrie, de la ora 17:00, Real Bradu va juca cu SC Popeşti -Leordeni. Tot în seria a patra s-a jucat meciul ACS Muscelul Câmpulung Elite – AFC Astra Giurgiu, încheiat cu scorul de 3-0, iar Unirea Bascov joacă mâine pe terenul celor de la Tunari.