Selectați pagina

Rapid – FC Argeş 2-1, în Superliga de fotbal

Distribuiţi ştirea!

Formaţia Rapid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a patra a Superligii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sefer, în minutele 45 şi 64. Pentru oaspeţi a înscris Kait, în minutul 90+2, în propria poartă.În minutul 79, de la rapidişti a fost eliminat Grigore.

Rapid: H. Moldovan – Morais, Săpunaru, Dr. Grigore, Fl. Ştefan – Kait, Crepulja, Al. Ioniţă (Papeau ’60) – Sefer (Pănoiu ’88), Dugandzic, V. Costache (Ciobanu ’60, Iacob ’82)).  Antrenor: Adrian Mutu.

FC Argeş: Straton – Tofan, Turda, M. Constantin, Vianna – Meza Colli (Covaci ’90), Njike (Alceus ’60) – Jakolis (Celestine ’77), Calcan (Donisa ’77), Bertrand (Garita ’60) – Işfan. Antrenor: Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: Ştefan ’23 / Tofan ’34, Prepeliţă ‘89

Arbitri: Ionuţ Coza – Mircea Mihail Grigoriu, Ferencz Tunyogi – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Radu Petrescu, Mircea Orbuleţ

Observator: Adrian Comănescu

În primele partide ale etapei, Petrolul a învins în deplasare Universitatea Cluj şi FCSB a remizat cu CS Mioveni, scor 1-1.

Duminică vor avea loc meciurile Sepsi – UTA Arad, Chindia – CFR Cluj şi U Craiova 1948 – Universitatea Craiova, iar luni se vor disputa confruntările Hermannstadt – FC Voluntari şi FC Botoşani – Farul.