Punct final în Cupa Municipiului Pitești la tenis de masă
După cele zece ediţii ale Cupei Municipiului Pitești la tenis de masă , s-au stabilit câştigătorii fiecărei categorii, clasamentul general al sezonului 2017-2018 îl aveți mai jos.
Rezultate pentru turneul de DUBLU :
Loc I – Sebastian Pribeagu – Cosmin Corbu (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 86 pct
Loc II – Alexia Dima – Delia Leanca (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 54 pct
Loc III – Cristina Rizea – Nicola Mihăescu (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 30 pct
Loc IV – Raluca Dumitru – Ana Maria Stancu (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 22 pct
5. Darius Dicu – Nicola Mihaescu (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 20 pct
5. Alin Bucuroiu – Mario Nuţă (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 20 pct
7. Alexia Dima – Darius Dicu (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 6 pct
7. Dicu Darius – Mario Nuţă (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 6 pct
7 – Gabriel Vlad – Stefan Turcescu ( Pitesti) – 6 pct
10 – Mario Nuţă – Ştefan Turcescu (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 4 pct
10. Luca Ştefan – Cosmin Corbu (–F.C. Arges) – 4 pct
10 – Darius Dicu – Dobrin Alexandru (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 4 pct
13. Vîrlă Antonio – Oroşanu Alexandru – (Sc Gimn „M. Basarab”) – 2 pct
13 – Oroşanu Alexandru – Prună Ştefan ( Sc Gimn „ M. Basarab” – 2 pct
13– Mocanu Luca – Claudiu Rizoiu – Filipesti de Targ ( Prahova) – 2 pct
13. Oroşanu Alexandru – Mihai Diaconu ( Sc Gimn „ M. Basarab” ) – 2 pct
13. Delia Leanca – Stancu Ana Maria (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 2 pct
13. Vlad Gabriel – Turcescu Ştefan (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 2 pct
13. Iordan Marc – Iordan Alexandru – TTT Bucureşti – 2 pct
13. Stancu Ana Maria – Rotaru Costin (Sc Gimn „M. Basarab” – TTT Bucureşti) – 6 pct
21.
Sofia Ghita – Matei Eparu ( CS Petrolul Ploiesti) – 1 pct
Vîrlă Antonio – Costin Alexandru – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 1 pct
Vîrlă Antonio –Dobrin Alexandru- (Sc Gimn „M. Basarab”) – 1 pct
Oroşanu Alexandru ( Sc Gimn „ M. Basarab” – Turcescu Ştefan (F.C.Argeş) – 1 pct
S-a retras Pruna George
George Pruna – Rizea Cristina (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 34 pct
Începători :
Loc I. Gabriel Vlad – Sc Gimn „M. Basarab” – 45 pct
Loc II. Gabriel Stan – Sc Gimn „M. Basarab” – 38 pct
Loc III. Ana Costache – Sc Gimn „M. Basarab” – 32 pct
Loc IV. Elena Georgescu – Sc Gimn „M. Basarab” – 30 pct
5. Pruna Stefan – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 26 pct
6. Ciocan Denisa – Filipesti de Targ ( Prahova) – 23 pct
7. Gabriela Podina – FC Arges – 21 pct
7. Ion Ana Ştefania – Sc Gimn „M. Basarab” – 21 pct
9. Furduescu Matei – FC Arges – 19 pct
9. Cristina Teodose – Sc Gimn „M. Basarab” – 19 pct
11 – Luca Ştefan – Piteşti – 18 pct
12– Mărăcineanu Andrei – Filipesti de Targ (Prahova) – 15 pct
13. Petrescu Ştefania – FC Arges – 8 pct
14. Neguleţ Teodora (Şcoala Gimnazială Nr. 1 Steneşti ) – 7 pct
15. Maria Apostol – Filipesti de Targ ( Prahova) – 6 pct
15. Toma Andra – CSS Slatina – 6 pct
15. Ioneci Aida – Sc Gimn „M. Basarab” – 6 pct
18. Chiriţă Cristian – CSS Slatina – 4 pct
18. Giurea Mihaela – – Filipesti de Targ (Prahova) – 4 pct
18. Răzvan Dondea – CSS Slatina – 4 pct
21. Nicoleta Trandafir – CSS Slatina – 3 pct
21. Chereji Victoria – Sc Gimn „M. Basarab” – 3 pct
21. Neculăescu Andreea – (Şcoala Gimnazială Nr. 1 Steneşti ) – 3 pct
24.
Marinescu Raluca – Sc Gimn „M. Basarab” – 2 pct
Părvan Andrei – Sc Gimn „M. Basarab” – 2 pct
Velescu Ioana – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 2 pct
Miruna Modrisan – Filipesti de Targ ( Prahova) – 2 pct
Miruna Macesanu – CSS Slatina – 2 pct
Ana Matache – CSS Slatina – 2 pct
Teodora Jumătate – CSS Slatina – 2 pct
Erika Predut – CSS Slatina – 2 pct
Bianca Calin – CSS Slatina – 2 pct
Negescu Mihai – Piteşti – 2 pct
Langă Matei – Piteşti – 2 pct
Poponete Andrei – Sc Gimn „M. Basarab” – 2 pct
Bărbulescu Alexandra – Piteşti – 2 pct
Anghel Mario – Piteşti – 2 pct
Mărtoiu Antonio – Piteşti – 2 pct
Banu Ciprian – (Şcoala Gimnazială Nr. 1 Steneşti )
Soare Elena – Sc Gimn „M. Basarab” – 2 pct
Dănilă Bianca – Filipeşti de Targ (Prahova) – 2 pct
Iordan Mihai Cătălin – TTT Bucureşti – 2 pct
Avansati :
Loc I. Antonio Vîrlă – Sc. Gimn. „Matei Basarab” Pitesti = 54 pct
Loc II –Claudiu Rizoiu – Filipesti de Targ ( Prahova) – 44 pct
Loc III. Rareş Stoian – Filipesti de Targ (Prahova) – 31 pct
Loc IV. Oroşanu Alexandru – Sc Gimn „M. Basarab” – 29 pct
5 – Marc Iordan – TTT Bucureşti – 24 pct
6. Costin Alexandru – Pitesti – 23 pct
7. Mihai Diaconu – Sc Gimn „M. Basarab” – 20 pct
8 – Sofia Ghita – CS Petrolul Ploiesti – 17 pct
9 – Albert Dănilă – Filipesti de Targ (Prahova) – 15 pct
9. Dăscălescu Eduard – Filipesti de Targ ( Prahova) – 15 pct
11 – Serbanel Bianca – Pitesti – 14 pct
11 – Mănoiu Flavius – Sc Gimn „M. Basarab” – 14 pct
13. Ana Pepene – CSS Slatina – 13 pct
14. Mircea Chirita – CSS Slatina – 10 pct
15 – Rotaru Costin – TTT Bucureşti – 8 pct
15 – Badea Alexandru – Pitesti = 8 pct
15 -Alexandru Istrate – CSTA Bucureşti – 8 pct
18. Solniţaru Andrei – CSS Slatina – 5 pct
18. Alecsia Florescu – CSS Slatina – 5 pct
18. Mănoiu Flavius – Sc Gimn „M. Basarab” – 5 pct
21. Matteo Mondoacă – CSS Slatina – 4 pct
21. Albert Dănilă – Filipesti de Targ (Prahova) – 4 pct
23. Eduard Florea – CSS Craiova – 3 pct
24.
Alexandru Lungu – CSS Craiova – 2 pct
Sonya Preda – CSS Craiova – 2 pct
Erik Preda – CSS Craiova – 2 pct
Ignat Alexandru – CSS Slatina- 2 pct
Călin Remus – Filipesti de Targ ( Prahova) – 2 pct
Dinu Alina – CSS Slatina – 2 pct
S-a retras – Alexandru Georgescu – Sc Gimn „M. Basarab” – 43 pct
Open :
Loc I. Cosmin Corbu – (F.C. Arges) – 90 pct
Loc II – Sebastian Pribeagu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 82 pct
Loc III. Cristina Rizea – FC Arges – 65 pct
Loc IV. Mario Nuta – Sc Gimn „M. Basarab” – 56 pct
5. Alin Bucuroiu – FC Arges – 48 pct
6. Darius Dicu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 45 pct
6 – Nicola Mihaescu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) = 45 pct
8 – Alexandru Dobrin – Sc Gimn „M. Basarab” – 44 pct
9 – Ştefan Turcescu – FC Arges – 42 pct
10. Alexia Dima – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 40 pct
11. Delia Leanca – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 39 pct
12. George Pruna – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 33 pct
13 – Raluca Dumitru (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) = 32 pct
14. Ana Maria Stancu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 31 pct
15. Mocanu Luca – Filipesti de Targ ( Prahova) – 28 pct
16. Modrişan Miruna – Filipesti de Targ ( Prahova) – 22 pct
17 – Alexandru Iordan – ACST Dunărea Giuegiu – 17 pct
17 – Igor Postolache – CSS Slatina – 17 pct
19. Matei Eparu – CS Petrolul Ploiesti = 13 pct
20. Vivien Tamaş ( Miercurea Ciuc – LTNM Tg. Secuiesc) – 10 pct
20. Patrick Anghel – CSS Craiova – 10 pc
20. Bianca Potârniche – Buzau –10 pct
23. Raluca Stănescu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 8 pct
24. Maria Vlad – Bucuresti – 5 pct
25. Grigore Cosmin – CSS Slatina – 3 pct
25. Alexandru Ilie – CSS Craiova – 3 pct
27.
Mihai Nedelcu – CSS Craiova – 2 pct
Carmina Gaman – CSS Craiova – 2 pct
Gheorghe Alexandru – Piteşti – 2 pct
Gonciarenco Mihai – Piteşti – 2 pct
Alexandru Negescu – 2 pct
Felicitări tuturor concurenților, felicitari domnului profesor Claudiu Pribeagu de la Sc. Gimnazială ,,Matei Basarab” , de care suntem foarte mândri !!! Este un om pasionat de ceea ce face, care reuseste sa-si mobilizeze elevii si care are un caracter deosebit. Va multumim, domnule profesor ! Si sper din suflet ca efortul si meriitele dumneavoastra sa fie recunoscute si rasplatite asa cum se cuvine !