Selectați pagina

Premier League a anunţat că etapa din acest weekend din Anglia a fost amânată ca urmare a decesului reginei – Cronica Sportivă

Premier League a anunţat că etapa din acest weekend din Anglia a fost amânată ca urmare a decesului reginei – Cronica Sportivă
Distribuiţi ştirea!

1. CSA Steaua s-a impus în fața lui Dinamo, cu scorul de 2-1, în cel mai așteptat meci al rundei din Liga 2. Golurile au fost marcate de Ghezali L. ’41 / Pacionel Ş. ’44, Chipirliu B. ’50. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

2. Perechea Rajeev Ram/Joe Salisbury (SUA/Marea Britanie), cap de serie numărul 1, a câştigat pentru a doua oară consecutiv trofeul laa dublu masculin la US Open. Ei au învins în finală echipa Wesley Koolhof/Neal Skupski (Olanda/Marea Britanie), cap de serie 2, scor 7-6 (4), 7-5.

3. Campioana en-titre la baschet masculin, ”U” Banca Transilvania Cluj, a fost învinsă vineri, la Belgrad, de formaţia Steaua Roşie, scor 92-64 (52-33), în al treilea amical din Serbia. News.ro

4. FC Botoşani a fost învinsă pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de UTA Arad, în primul meci al etapei a zecea a Superligii. Au marcat: Sno ’53 / Cascini ’26, Postolachi ‘31. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

5. UEFA a anunţat că a deschis proceduri disciplinare care vizează OGC Nice şi FC Koln, ca urmare a incidentelor de la meciul dintre cele două echipe, din Conference League.

6. Florin Tănase a înscris un gol în meciul câştigat vineri, în deplasare, scor 4-2, în faţa formaţiei Khor Fakkan, în etapa a doua a campionatului Emiratelor Arabe Unite. News.ro

7. Premier League a anunţat că etapa din acest weekend din Anglia a fost amânată ca urmare a decesului reginei Elisabeta a II-a.

8. Progresul Spartac a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţi, în primul meci al etapei a şasea a Ligii 2 Casa Pariurilor.

9. Eduard Grosu (Drone Hopper Androni) a câştigat etapa a treia a Turului României, care s-a desfăşurat pe distanţa de 154 kilometri, între Târgu Mureş şi Făgăraş Cetate.

10. Egipt, Grecia şi Arabia Saudită ar putea candida împreună pentru organizarea Cupei Mondiale de fotbal din 2030. News.ro

11. Sorana Cîrstea, locul 37 WTA şi Irina Begu, numărul 42 în lume, au acceptat să participe la prima ediţie a Ţiriac Foundation Trophy presented by Kaufland, turneu de categorie WTA 125, programat în perioada 10-18 septembrie 2022, la Centrul Naţional de Tenis.

12. Liderul WTA, poloneza Iga Swiatek şi sportiva tunisiană Ons Jabeur, numărul 5 mondial, vor juca finala de la US Open.

13. Galatasaray a anunţat că a obţinut serviciile jucătorilor Mauro Icardi, Juan Mata, Milot Rashica, Yusuf Demir şi Mathias Ross. News.ro

14. Sao Paulo s-a calificat în finala Copa Sudamericana, trecând în semifinale de o formaţie tot din Brazilia, Atletico Goianiense.

15. Rezultatele meciurilor din etapa I a grupelor Europa League:

  • Grupa A: PSV Eindhoven – Bodo Glimt 1-1; FC Zurich – Arsenal Londra 1-2
  • Grupa B: AEK Larnaca – Rennes 1-2; Fenerbahce – Dinamo Kiev 1-1
  • Grupa C: Ludogoreţ Razgrad – AS Roma 2-1; HJK Helsinki – Betis Sevilla 0-2
  • Grupa D: Malmo FF – Sporting Braga 0-2; Union Berlin – St Gilloise 0-1
  • Grupa E: Manchester United – Real Sociedad 0-1; Omonia Nicosia – Sheriff Tiraspol 0-3
  • Grupa F: Lazio Roma – Feyenoord 4-2; Sturm Graz – Midtjylland 1-0
  • Grupa G: FC Nantes – Olympiacos Pireu 2-1; Freiburg – Qarabag 2-1
  • Grupa H: Ferencvaros Budapesta – Trabzonspor 3-2; Steaua Roşie Belgrad – AS Monaco 0-1

16. Rezultatele meciurilor din prima etapă a grupelor Conference League:

  • Grupa A: AC Fiorentina – FK RFS Riga 1-1; Heart of Midlothian – Istanbul Basksehir 0-4
  • Grupa B: Anderlecht – Silkeborg 1-0;  West Ham United – FCSB 3-1
  • Grupa C: Austria Viena – Hapoel Beer-Sheva 0-0; Villarreal – Lech Poznan 4-3
  • Grupa D: FC Slovacko – Partizan Belgrad 3-3; OGC Nice – FC Koln 1-1
  • Grupa E: Vaduz – Apollon Limassol 0-0; Dnipro-1 – AZ Alkmaar 0-1
  • Grupa F: Molde – Gent 0-0; Shamrock Rovers – Djurgarden 0-0
  • Grupa G: Sivasspor – Slavia Praga 1-1; Ballkani – CFR Cluj 1-1
  • Grupa H: Slovan Bratislava – Zalgiris 0-0; Basel – Pyunik Erevan 3-1

17. Programul transmisiunilor zilei de sâmbătă:

  • 11:00 – Liga 2 – Poli Iasi – FC Buzau – Prima Sport 1
  • 13:00 – Superliga – Chindia – Sepsi – Prima Sport 2
  • 14:00 – Formula 1 – MP al Italiei -Antrenamente 3 – Prima Sport 4
  • 14:00 – SuperRally – Super Rally Craiova – Prima Sport 1
  • 15:00 – Superliga – Hermannstadt – Petrolul – Prima Sport 2
  • 15:00 – LaLiga – Rayo Vallecano – Valencia – Prima Sport 3
  • 16:00 – Serie A – Napoli – Spezia – Prima Sport 4
  • 16:30 – Bundesliga – Bayern Munchen – Sttutgart – Prima Sport 1
  • 17:00 – Formula 1 – MP al Italiei – Calificari – Prima Sport 3
  • 17:15 – LaLiga – Espanyol – Sevilla – Prima Sport 2
  • 18:00 – Ligue 1 – PSG – Brest – Prima Sport 4
  • 19:00 – Handbal CL – F – Lokomotiva Zagreb – Rapid Bucuresti – Prima Sport 1
  • 19:30 – LaLiga – Cadiz – Barcelona – Prima Sport 2
  • 19:30 – LaLiga – Cadiz – Barcelona – Prima 4k
  • 21:30 – Superliga – FC U Craiova – Rapid – Prima Sport 1
  • 21:45 – Serie A – Sampdoria – Milan – Prima Sport 2
  • 22:00 – Ligue 1 – Marseille – Lille – Prima Sport 4

Despre autor

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Suntem şi pe Facebook

Calendarul ştirilor

octombrie 2022
L Ma Mi J V S D
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Arhiva Argeş Sport

RSS Ştiri sportive TVR

Centrul de preferințe pentru confidențialitate

Necessary

Advertising

Analytics

Other