Patru titluri naționale pentru judoka piteșteni la Campionatul Național de Seniori
Views: 97
Judoka piteșteni au obținut rezultate importante la Campionatul Național de Judo pentru Seniori, competiție desfășurată în perioada 8–10 mai 2026, la Ghioroc, județul Arad.
Sportivii pregătiți de Valentin Ioniță, antrenor la CSM Pitești, FC Argeș și la lotul național de juniori și tineret, respectiv de Alina Cheru, antrenor la CSM Pitești, au cucerit patru titluri naționale și o medalie de bronz.
Rezultatele obținute:
Medalii de aur
- Alin Șorici – categoria -60 kg, CSM Pitești / CS Star Mioveni
- David Gliga – categoria -90 kg, CSM Pitești / CS Vâlcea 1924
- Alexandru Sibișan – categoria -100 kg, CS Unirea Alba / CSM Pitești
- Darius Dobre – categoria +100 kg, FC Argeș / CSM Pitești
Medalie de bronz
- Alexandru Dincă – categoria 100 kg, CSM Pitești / CS Vâlcea 1924








