Medalie de bronz pentru Rareş Şipoş la europeanul din Belarus – Argeș Sport

Breaking News

Medalie de bronz pentru Rareş Şipoş la europeanul din Belarus

martie 11
18:56 2018

România a câștigat 3 medalii la CE de tenis de masă under 21, competiție ce a fost găzduita de orașul Minsk.

Printre medaliați se numără și  Rareş Şipoş (foto, la festivitatea de premiere), sportiv legitimat la CS Mioveni. Acesta  a obtinut medalia de  bronz la simplu, chiar daca a avut probleme de sanatate și nu s-a putut antrena 2 săptămâni.

În semifinala jucată astăzi cu Thomas Polansky, jucătorul nostru a pierdut cu 4-1.

Într-un mesaj postat pe contul personal de Instagram, sportivul a vorbit despre această competiție: ”După 2 săptămâni în care nu am putut să mă antrenez din cauza unei răceli foarte severe, am obținut aici, în Belarus, probabil unul dintre cele mai neașteptate rezultate din cariera mea: locul 3 la campionatul european de tineret(U21). Țin să mulțumesc tuturor persoanelor care m-au susținut pe durata competiției și m-au ajutat să obțin o medalie atât de importantă pentru mine ! Felicitări lui Cristi Pletea, care a reușit să castige medalia de argint”!