Medalie de bronz pentru LPS Viitorul Pitești la Campionatul Național de Volei U17 Feminin, Liga a 2-a
LPS Viitorul Pitești a încheiat pe locul 3 Campionatul Național de Volei U17 Feminin – Turneul Final, Liga a 2-a, competiție desfășurată în perioada 20-24 mai, la Sibiu.
Turneul final a avut loc la Sala Sport Șura Mică, sub egida Federației Române de Volei, în organizarea ACS Champions Sibiu. Echipa piteșteană, pregătită de Nicoleta Iatan, a încheiat competiția pe podium, ocupând locul al treilea.
Pe lângă clasarea pe poziţia a treia, LPS Viitorul Pitești a primit și trei premii speciale:
- Alexandra Badea – premiul special pentru cea mai bună extremă.
- Daria Drăghici – a fost desemnată cel mai bun universal
- Daria Căpățînă a fost aleasă cea mai de perspectivă jucătoare.
Lotul echipei LPS Viitorul Pitești a fost format din: Alexandra Badea, Sara Șerbana, Sofia Șerbana, Daria Drăghici, Diana Cîrstoaia, Ioana Savu, Maria Lungu, Alexandra Popescu, Daria Ionescu, Alessandra Popescu, Natalia Drăghici, Melissa Voicu, Daria Căpățînă și Sara Frățică.








