LPS Viitorul Pitești, prestație reușită la CN de atletism rezervat juniorilor II – Argeș Sport

Acasă

Breaking News

martie 09
19:33 2019

Sala de atletism “Ioan Soter” din București a găzduit pe 8 și 9 Martie, ediția 2019 a Campionatelor Naționale și probe combinate de atletism în sală pentru juniori 2. Sportivii de la LPS Viitorul Pitești, pregătiți de Relu Georgescu și Bogdan Vâlcu au obținut rezultate bune.

Mihai Sorin Poponea a obținut locul 1 la 1500 m, iar  Robert Dumitru s-a clasat pe poziția a treia la aceeași probă( foto, jos). La 3000 de metri, Robert Dumitru a venit pe prima poziție, iar Mihai Sorin Poponea a ocupat ultimul loc al podiumului la 800 de metri.

Ștafeta LPS Viitorul Pitești,  formată din Andrei Pătrașcu, Robert Vătafu, Eduard Grigoriță și Paul Gheorghe(foto, sus) a venit pe 3 în proba de 4×2 tururi.