![Ce rol are inteligența artificială în loterie?](https://arges-sport.ro/wp-content/uploads/2024/06/lc-arges-sport.ro_-150x150.jpg)
LPS Viitorul Piteşti, campioană națională la ONSŞ
![LPS Viitorul Piteşti, campioană națională la ONSŞ](https://arges-sport.ro/wp-content/uploads/2024/05/lpsviitorulpitesti-campioana-ONSS2024-1280x640.jpeg)
La Blaj, în sala de sport a Colegiului Național Timotei Cipariu, s-a desfăşurat turneul final al olimpiadei naţionale a sportului şcolar la volei feminin (licee), unde a fost prezentă şi LPS Viitorul Piteşti.
Echipa pregătită de profesoara Nicoleta Iatan s-a clasat pe primul loc, după ce a învins în finală pe CTF Mihai I Bucureşti, cu 2-1. La acest nivel meciurile se joacă în sistem 2 din 3.
Echipa din Piteşti s-a revanşat astfel în faţa grupării bucureştene, după ce anul trecut, la Focşani, aceasta s-a impus în finala mică a aceleiaşi competiţii.
Gruparea piteşteană le-a avut în lot pe Georgiana Pirvu, Elena Mitrache, Theodora Gabriela Nanu, Maya Ferencik, Bianca Guceanu, Carolina Radu, Eva Vizitiu, Ioana Vochin şi Sophia Şerban.
E primul titlu pentru LPS Piteşti la o astfel de competiţie, iar antrenoarea Nicoleta Iatan a ţinut să declare: ”După aproape 30 ani de la infiintarea liceului, dedic această victorie regretatului CONSTANTIN RIZON,cel care a dat naștere LPS -ului”!
Foto: Marius Ionescu