Selectați Pagina

Lionel Messi a câştigat pentru a opta oară Balonul de Aur – Cronica Sportivă

Lionel Messi a câştigat pentru a opta oară Balonul de Aur – Cronica Sportivă
Distribuiţi ştirea!

1. CFR Cluj a câștigat acasă, scor 3-1, cu Farul Constanţa, în ultimul meci al etapei a 14-a din Superligă. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

2. Universitatea Cluj a învins în deplasare, cu 3-0, formaţia FC Botoşani, într-un meci al etapei a 14-a din Superligă. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

3. Argentinianul Lionel Messi, în vârstă de 36 de ani, a câştigat pentru a opta oară în carieră Balonul de Aur. La feminin, câştigătoare a fost Aitana Bonmati.

4. Cu Răzvan Marin titular, Empoli a pierdut pe teren propriu, scor 0-3, meciul cu Atalanta Bergamo, din etapa a 10-a a Serie A.

5. România a terminat faza grupelor la Campionatul Mondial de Minifotbal cu o remiză, 0-0, împotriva Statelor Unite ale Americii. Urmează un duel cu Thailanda, miercuri, în optimile de finală.

6. Echipa saudită Damac, antrenată de Cosmin Contra, a pierdut în deplasare, scor 5-6, după lovituri de departajare, cu formaţia Al-Khaleej, în Cupa Regelui. După 90 de minute şi prelungiri, scorul a fost 1-1, cu un gol marcat de Nicolae Stanciu pentru învinși.

7. Campioana Volei Alba Blaj a pierdut pe teren propriu, meciul cu formaţia CSM Târgovişte, scor 2-3, în etapa a IV-a a Diviziei A.

8. Scrimerul George Dragomir s-a impus luni în concursul masculin individual al Cupei României la sabie. News.ro

9. CSM Slatina a învins pe teren propriu, scor 1-0, pe Unirea Slobozia, în ultimul meci al etapei a 11-a din Liga 2. Golul victoriei a venit la ultima fază.

10. Ajax Amsterdam l-a numit pe John van’t Schip în funcţia de antrenor principal interimar, la o săptămână după ce s-a despărţit de Maurice Steijn. News.ro

11. Echipa de volei Arcada Galați va întâlni în grupa din Runda 2 de calificare în Liga Campionilor echipele: Olympyakos Pireu (Grecia), Neftochimik Burgas (Bul) şi SC Prometey Dnipro (Ucraina).

12. Rezultatele etapei 10 din Premier League:

  • Crystal Palace – Tottenham 1-2
  • Chelsea – Brentford 0-2
  • Arsenal – Sheffield 5-0
  • Bournemouth – Burnley 2-1
  • Wolverhampton – Newcastle 2-2
  • West Ham – Everton 0-1
  • Aston Villa – Luton 3-1
  • Brighton – Fulham 1-1
  • Liverpool – Nottingham 3-0
  • Manchester United – Manchester City 0-3

13. Rezultatele etapei 11 din La Liga:

  • Girona – Celta Vigo 1-0
  • Almeria – Las Palmas 1-2
  • Barcelona – Real Madrid 1-2
  • Mallorca – Getafe 0-0
  • Cadiz – FC Sevilla 2-2
  • Betis – Osasuna 2-1
  • Vallecano – Real Sociedad 2-2
  • Athletic Bilbao – Valencia 2-2
  • Atletico Madrid – Alaves 2-1
  • Granada – Villarreal 2-3

14. Rezultatele etapei 10 din Serie A:

  • Genoa – Salernitana 1-0
  • Sassuolo – Bologna 1-1
  • Lecce – Torino 0-1
  • Juventus – Verona 1-0
  • Cagliari – Frosinone 4-3
  • Monza – Udinese 1-1
  • Inter – AS Roma 1-0
  • Napoli  AC Milan 2-2
  • Empoli – Atalanta 0-3
  • Lazio – Fiorentina 1-0

15. Rezultatele etapei 9 din Bundesliga:

  • Bochum – Mainz 2-2
  • Augsburg – Wolfsburg 3-2
  • Bayern – Darmstadt 8-0
  • Bremen – Union Berlin 2-0
  • Gladbach – Heidenheim 2-1
  • Stuttgart – Hoffenheim 2-3
  • RB Leipzig – Koln 6-0
  • Frankfurt – Dortmund 3-3
  • Leverkusen – Freiburg 2-1

16. Rezultatele etapei 10 din Ligue 1:

  • Clermont – Nice 0-1
  • Reims – Lorient 1-0
  • Lens – Nantes 4-0
  • Brest – PSG 2-3
  • Lille – Monaco 2-0
  • Metz – Le Harve 0-0
  • Montpellier – Toulouse 3-0
  • Rennes – Strasbourg 1-1

17. Jucătorul echipei NEC Nijmegen, Bas Dost, care s-a prăbuşit pe teren la meciul din deplasare cu AZ Alkmaar, a transmis un mesaj din spital, în care a precizat că se simte bine. News.ro

18. Turneul Campioanelor, care reuneşte cele mai bune jucătoare ale lumii, a început la Cancun, în primele două meciuri înregistrându-se victoriile sportivelor Arina Sabalenka şi Jessica Pegula. Sabalenka, favorită principală, s-a impus cu scorul de 6-0, 6-1 în faţa Mariei Sakkari, favorită 8. Meciul a durat o oră şi 14 minute. Pegula, cap de serie 5, a învins-o pe favorita 4, Elena Rîbakina, scor 7-5, 6-2, într-o oră şi 23 de minute.

19. Programul transmisiunilor de marți:

  • 15:00 – Cupa României – Corvinul – Sepsi – Digi Sport 1, Prima Sport 1
  • 16:00 – Cupa Italiei – Cremonese – Citadella – Prima Sport 3
  • 18:00 – Cupa României – Chindia – Petrolul – Digi Sport 1, Prima Sport 1
  • 19:00 – Cupa Italiei – Salernitana – Sampdoria – Prima Sport 3
  • 21:00 – EuroCup – Trento – Turk Telekom – Prima Sport 4
  • 21:00 – Cupa României – Oțelul Galați – FCSB – Digi Sport 1, Prima Sport 1
  • 22:00 – Cupa Italiei – Bologna – Verona – Prima Sport 3

Despre autor

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Case Pariuri Online

Pariuri Sportive online

Reclamă

Case de pariuri online din Romania

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

RSS Ştiri gonews.ro

Arhivă știri