Liga 2 | Petrolul Ploiești – FC Argeș 1-2 – Argeș Sport

Breaking News

Liga 2 | Petrolul Ploiești – FC Argeș 1-2

aprilie 10
20:55 2019

Petrolul Ploiești a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), de echipa FC Argeș, în etapa a XXIX-a Ligii secunde la fotbal.

Prima repriză a confruntarii de pe arena Ilie Oană a avut ritm, cele două grupări trecându-și în cont și alte ocazii clare de a marca.În partea secundă FC Argeș a avut o evoluție mult mai pragmatică și nu a permis gazdelor să se mai apropie prea mult de poarta lui Grecu.
Este al treilea rezultat pozitiv al alb-violeților sub conducerea lui Augustin Eduard, unul care îi ajută mai mult pe cei de la Academica Clinceni, liderul ligii secunde cu 67 de puncte.

Pentru ploieșteni a înscris Moldoveanu în minutul 11, iar pentru oaspeți a punctat Vasile Buhăescu încă din minutul 5 și Cătălin Barbu în minutul 56.

Petrolul Ploiești: C. Lungu – Borţa, Cazan, Bucşa, Ţigănaşu -Chindriş, Kozoronis – Şaim, Marinescu (cpt.), Moldoveanu – Arnăutu. Au mai evoluat :Rusu, Popescu,Ștefănescu.
Antrenor: Gheorghe Mulţescu

FC Argeş: Grecu – Oancea, Vişa, Turda, Tofan, Ionuț  Năstăsie (cpt.), Panait, Costin, Şerban,  Barbu, Buhăescu.Au mai evoluat: Florescu, Buleică, Hreniuc.
Antrenor: Augustin Eduard