La Pitești s-a desfășurat Cupa Municipiului la tenis de masă
A doua ediție a Cupei Municipiului Pitești la tenis de masă s-a desfășurat pe 2 Decembrie,în sala de sport a Școlii Gimnaziale Matei Basarab. Iată rezultatele concursului
Rezultate pentru turneul de DUBLU :
Loc I – Sebastian Pribeagu – Alexia Dima (Sc Gimn „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 10 pct
Loc II – Ana Maria Stancu – Cristina Rizea (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 8 pct
Loc III – Cosmin Corbu – Nicola Mihăescu (F.C. Argeş – Sc Gimn „M. Basarab” ) – 6 pct
Loc IV – Alin Bucuroiu – Mario Nuţă (F.C. Argeş – Sc Gimn „M. Basarab” ) – 4 pct
Începători :
Loc 1 –Arucsandei Vlad – Bucureşti – 10 pct
Loc 2 – Bădoiu Ştefan – Curtea de Argeş – 9 pct
Loc 3 – Şerban Corneliu – Curtea de Argeş – 8 pct
Loc 4 – Ştefania Vlad – Şc Gimn „M. Basarab” – 7 pct
Avansaţi :
Loc 1 – Sima Daniel – Mioveni – 10 pct
Loc 2 – Iordan Marc – Bucureşti – 9 pct
Loc 3 – Bădărău David – Mioveni – 8 pct
Loc 4 – Gabriel Vlad – (Sc Gimn „M. Basarab” ) = 7 pct
Open :
Loc 1 –Sebastian Pribeagu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 10 pct
Loc 2. Cosmin Corbu – (F.C. Arges) – 9 pct
Loc 3. Alin Bucuroiu – FC Arges – 8 pct
Loc 4. Nicola Mihăescu – (Sc Gimn „M. Basarab” ) – 7 pct
CLASAMENT GENERAL Ediţia I-îi + ediţia a II-a
DUBLU :
Loc I – Sebastian Pribeagu – Alexia Dima (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 18 pct
Loc II – Cosmin Corbu – Nicola Mihăescu (F.C. Argeş – Sc Gimn „M. Basarab” ) – 16 pct
Loc III – Ana Maria Stancu – Cristina Rizea (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 12 pct
Loc IV – Alin Bucuroiu – Mario Nuţă (F.C. Argeş – Sc Gimn „M. Basarab” ) – 10 pct
5 – Stănescu Raluca – Eparu Matei (F.C. Argeş – Ploieşti ) – 2 pct
5 – Alexandru Lupaşcu – Maria Niţă – CSS Buzău – 2 pct
5 – Alexandru Oroşanu – Ştefan Turcescu ( Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ – Şc. Gimn. ,,I. Pillat’’ ) – 2 pct
8 – Andrei Lungu – Ana Ion( Şc. Gimn. ’’M. Eminescu’’ – Şc. Gimn ’’N. Iorga’’ Piteşti ) – 1 pct
8 – Gabriel Vlad – Gabriela Podină (Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ – Şc. Gimn. ,,A. Păunescu’’ ) – 1 pct
8 –Macarie Alexandru – Turcescu (Mioveni) – 1 pct
8 –Bădărău David – Sima Vlad (Mioveni)- 1 pct
Începători :
Loc 1 – Ştefania Vlad – Sc Gimn „M. Basarab” – 15 pct
Loc 2 – Sonia Popescu– (Şc. Gimn. ’’Traian’’ – 13 pct
Loc3 – Bianca Pribeagu – Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 12 pct
Loc 4 – Maria Stoenescu (Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ ) – 10 pct
Loc 4 –Arucsandei Vlad – Bucureşti – 10 pct
6. Andrei Popescu – Şc. Gimn. ’’M. Basarab’’ Piteşti – 9 pct
6 – Bădoiu Ştefan – Curtea de Argeş – 9 pct
8 – Şerban Corneliu – Curtea de Argeş – 8 pct
9 – Petre Laurenţiu – Şc Gimn „M. Basarab” – 6 pct
Avansaţi :
Loc 1 – Gabriel Vlad – (Sc Gimn „M. Basarab” ) = 15 pct
Loc 2 – Gabriela Podină – Şc. Gimn. ,,A. Păunescu’’ – 13 pct
Loc 3 – Sima Daniel – Mioveni – 10 pct
Loc 4 – Iordan Marc – Bucureşti – 9 pct
Loc 4. Gabriel Stan – (Sc Gimn „M. Basarab” ) – 9 pct
6 – Bădărău David – Mioveni – 8 pct
7. Gabriel Drăgan – (Sc Gimn „N. Bălcescu” ) – 6 pct
7. Ana Costache – (Sc Gimn „M. Basarab” ) – 6 pct
9- Baciu Sebastian – Curtea de Argeş – 5 pct
10. Andrei Lungu (Sc Gimn „M. Eminescu” ) – 4 pct
11. Şerban Andrei – Curtea de Argeş – 2 pct
11. Ungureanu Marius – Curtea de Argeş – 2 pct
11. Gagione Răzvan – Piteşti – 2 pct
11. Ioana Stoenescu – (Sc Gimn „M. Basarab” ) – 2 pct
11. David Ştefănescu – Şc. Gimn. ,,A. Păunescu’’ – 2 pct
Open :
Loc 1 –Sebastian Pribeagu – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 19 pct
Loc 1. Cosmin Corbu – (F.C. Arges) – 19 pct
Loc 3. Alin Bucuroiu – FC Arges – 16 pct
Loc 4. Nicola Mihăescu – (Sc Gimn „M. Basarab” ) – 13 pct
5 – Alexandru Oroşanu (Sc Gimn „M. Basarab” ) = 12 pct
6 – Ana Ion (Sc Gimn „N. Iorga” ) = 11 pct
7. Cristina Rizea – FC Arges – 9 pct
8 Alexia Dima – (Sc Gimn „M. Basarab” – F.C. Arges) – 8 pct
9. Stănescu Raluca – FC Argeş – 6 pct
10. Alexandru Lupaşcu – CSS Buzău – 5 pct
11. Maria Niţă – CSS buzău – 4 pct
11. Ştefan Turcescu – ( Şc. Gimn. ’’I. Pillat’’ – 4 pct
11. Ana Maria Stancu – (Sc Gimn „M. Basarab”) – 4 pct
11. Mario Nuţă – (Sc Gimn „M. Basarab”) – 4 pct
11. Macarie Alexandru – Mioveni – 4 pct
16. Eparu Matei – Ploieşti – 3 pct