arges-sport.ro Web analytics

La Pitești s-a derulat o interesantă competiție de tenis de masă – Argeș Sport

Argeș Sport

La Pitești s-a derulat o interesantă competiție de tenis de masă

 Breaking News

La Pitești s-a derulat o interesantă competiție de tenis de masă

La Pitești s-a derulat o interesantă competiție de tenis de masă
octombrie 08
15:08 2019

A doua ediţie a II- a Cupei Municipiului Pitesti s-a desfasurat pe data de 6 Octombrie,fiind gazduita de sala de sport a Scolii Gimnaziale Matei Basarab.

Rezultate pentru turneul de DUBLU :

Loc I – Cosmin Corbu – Radu Tuţa – (F.C. Argeş ) – 10 pct
Loc II – Sebastian Pribeagu – Alexandru Oroşanu (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 16 pct
Loc III – Nicola Mihăescu – Alexia Dima – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 12 pct
Loc IV – Alin Bucuroiu – Mario Nuţă (F.C. Argeş – Sc Gim „M. Basarab” ) – 8 pct
Loc V – Ana Ştefania Ion – David Saloman – (F.C. Argeş ) – 4 pct
Loc 6-11
Rareş Ceauşescu – Laurenţiu Petre – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C. Argeş) – 2 pct
Luchian Denis – Iordan Marc – (F.C. Argeş – Bucureşti ) – 2 pct
Vlad Gabriel – Rareş Dumitru – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C. Argeş) – 2 pct
Ştefania Vlad – Mario Georgescu – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 2 pct
Teodora Mihalache – Şerban Mario ( F.C. Argeş – Curtea de Argeş )- 2 pct
Bianca Pribeagu – Patricia Grigore – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 2 pct

Clasament :

Începători :
Loc I – Laurenţiu Petre (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ – F. C. Argeş ) – 10 pct
Loc II – Rareş Ceauşescu (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 9 pct
Loc III – Ştefania Vlad ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 8 pct
Loc IV – Patricia Grigore ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 7 pct
Loc V – Bianca Pribeagu ( Şc. Gim. „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 6 pct
Loc VI – Andrei Popescu ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 5 pct

Avansaţi :
Loc I – Gabriel Vlad ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti ) – 10 pct
Loc II – Rareş Dumitru – F.C. Argeş – 9 pct
Loc III – Gabriel Drăgan – F.C. Argeş – 8 pct
Loc IV – Luchian Denis – F.C. Argeş – 7 pct
Loc V – Gabriela Podină – (F.C. Argeş ) – 6 pct
Loc VI – Ioana Stoenescu – Sc Gim „M. Basarab” Piteşti – 5 pct
Loc VII – Elena Soare – Sc Gim „M. Basarab” Piteşti – 4 pct
Loc VIII – Mario Şerban – Curtea de Argeş – 3 pct
IX – X
Georgescu Mario – F.C. Argeş – 2 pct
Teodora Mihalache F. C. Argeş – 2 pct

Open :
Loc I. Cosmin Corbu – (F.C. Argeş) – 10 pct
Loc II –Sebastian Pribeagu – (Şc Gim „M. Basarab” – F.C. Argeş) – 9 pct
Loc III. Radu Tuţa – (F.C. Argeş) – 8 pct
Loc IV. Nicola Mihăescu – (Şc Gim „M. Basarab” – F. C. Argeş ) – 7 pct
Loc V. Alin Bucuroiu – FC Argeş – 6 pct
Loc VI. Nuţă Mario – (Sc Gimn „M. Basarab” – F. C. Argeş ) – 5 pct
Loc VII. Alexandru Oroşanu – (Şc Gim „M. Basarab” – F. C. Argeş ) – 4 pct
Loc VIII. Saloman David – (F.C. Argeş ) – 3 pct
Loc IX – XI
Alexia Dima – (Şc Gim „M. Basarab” – F.C. Argeş) – 2 pct
Ion Ana Ştefania – F.C. Argeş – 2 pct
Iordan Marc – Bucureşti – 2 pct

CLASAMENTUL GENERAL, după cele două ediţii :

DUBLU :
Loc I – Cosmin Corbu – Radu Tuţa – (F.C. Argeş ) – 20 pct
Loc II – Sebastian Pribeagu – Alexandru Oroşanu (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 16 pct
Loc III – Nicola Mihăescu – Alexia Dima – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 12 pct
Loc IV – Alin Bucuroiu – Mario Nuţă (F.C. Argeş – Sc Gim „M. Basarab” ) – 8 pct
Loc V – VII
Ana Ştefania Ion – David Saloman – (F.C. Argeş ) – 4 pct
Rareş Ceauşescu – Laurenţiu Petre – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 4 pct
Bianca Pribeagu – Patricia Grigore – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 4 pct
Loc VIII – XV
Andrei Mărăcineanu – Eduard Dăscălescu – Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
Rareş Stoian – Luca Mocanu – Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
Miruna Modrişan – Denisa Ciocan – Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
Claudiu Rizoiu – Albert Dănilă – Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
Luchian Denis – Iordan Marc – (F.C. Argeş – Bucureşti ) – 2 pct
Vlad Gabriel – Rareş Dumitru – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C. Argeş) – 2 pct
Ştefania Vlad – Mario Georgescu – (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 2 pct
Teodora Mihalache – Şerban Mario ( F.C. Argeş – Curtea de Argeş )- 2 pct

Începători :
Loc I – Laurenţiu Petre (Şc. Gim. ’’M. Basarab’’ – F. C. Argeş ) – 20 pct
Loc II – Rareş Ceauşescu (Sc Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 18 pct
Loc III-IV
Bianca Pribeagu ( Şc. Gim. „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 13 pct
Patricia Grigore ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 13 pct
Loc V – Andrei Popescu ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 9 pct
Loc VI – VII
Ştefania Vlad ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 8 pct
Ianis Ticu (Sc Gim „N. Simonide” Piteşti ) – 8 pct
Loc VIII – Cristian Albu ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti , F.C.. Argeş) – 5 pct

Avansaţi :
Loc I – Rareş Dumitru – F.C. Argeş – 14 pct
Loc II – Gabriela Podină – (F.C. Argeş ) – 12 pct
Loc III-V
Gabriel Vlad ( Şc. Gim „M. Basarab” Piteşti ) – 10 pct
Eduard Dăscălescu – Filipeştii de Târg – Prahova – 10 pct
Gabriel Drăgan – F.C. Argeş – 10 pct
VI-VIII
Ioana Stoenescu Sc Gim „M. Basarab” Piteşti – 9 pct
Denisa Ciocan – Filipeştii de Târg – Prahova – 9 pct
Luchian Denis – F.C. Argeş – 9 pct
Loc X – Albert Dănilă – Filipeştii de Târg – Prahova – 8 pct
Loc XI – Andrei Mărăcineanu – Filipeştii de Târg – Prahova – 7 pct
XII-XIII
Elena Soare – Sc Gim „M. Basarab” Piteşti – 4 pct
Georgescu Mario – F.C. Argeş – 4 pct
Loc XV – Mario Şerban – Curtea de Argeş – 3 pct
XVI-XVII
Teodora Mihalache F. C. Argeş – 2 pct
Burcea Dimitrie – F.C. Argeş – 2 pct

Open :
Loc I
Sebastian Pribeagu – (Şc Gim „M. Basarab” – F.C. Argeş) – 19 pct
Cosmin Corbu – (F.C. Argeş) – 19 pct
Loc III-IV
Alin Bucuroiu – FC Argeş – 14 pct
Nicola Mihăescu – (Şc Gim „M. Basarab” – F. C. Argeş ) – 14 pct
Loc V. Radu Tuţa – (F.C. Argeş) – 12 pct
Loc VI. Alexandru Oroşanu – (Şc Gim „M. Basarab” – F. C. Argeş ) – 10 pct
Loc VII. Nuţă Mario – (Sc Gimn „M. Basarab” – F. C. Argeş ) – 7 pct
VIII – X
Luca Mocanu – Filipeştii de Târg – Prahova – 5 pct
Alexia Dima – (Şc Gim „M. Basarab” – F.C. Argeş) – 5 pct
Saloman David – (F.C. Argeş ) – 5 pct
Loc XI – Ion Ana Ştefania – F.C. Argeş – 4 pct
XII – XV
Modrişan Miruna – Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
Rizoiu Claudiu – Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
Stoian Rareş – Filipeştii de Târg – Prahova – 2 pct
Iordan Marc – Bucureşti – 2 pct

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Aveți vreun comentariu de făcut ?

Caută în site

Publicitate

Liga 2, sezonul 2019-2020

# Echipă MJ V E Î GM GP DG P
1 Turris-Oltul … 11 8 1 2 22 7 +15 25
2 Mioveni 11 6 5 0 19 5 +14 23
3 UTA Arad 8 6 1 1 26 5 +21 19
4 SCM Gloria Buzău 10 6 1 3 19 9 +10 19
5 Metaloglobus 11 5 3 3 16 11 +5 18
6 Petrolul 52 10 5 3 2 11 10 +1 18
7 Rapid 9 5 2 2 13 9 +4 17
8 Viitorul P. Tâ… 11 5 2 4 16 14 +2 17
9 Argeș 10 5 1 4 13 13 +0 16
10 Farul Constanţ… 11 4 3 4 8 8 +0 15
11 Concordia Chiajna 10 3 4 3 9 12 -3 13
12 ASU Poli Timişoara 10 3 3 4 10 6 +4 12
13 Universitatea Cluj 10 3 3 4 13 10 +3 12
14 Dunărea Călăraşi 10 3 3 4 13 15 -2 12
15 CSM Reşiţa 10 3 3 4 12 16 -4 12
16 Ripensia Timişoara 11 3 3 5 12 19 -7 12
17 Csikszereda 10 2 4 4 10 15 -5 10
18 Pandurii Târgu Jiu 11 1 3 7 7 22 -15 6
19 Daco-Getica 11 2 0 9 6 25 -19 6
20 Sportul Snagov 11 0 2 9 4 28 -24 2

PUBLICITATE

Publicitate

Publicitate

FlashScore.ro

Translation

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Arges-Sport.ro pe Twitter