arges-sport.ro Web analytics

La Bradu a avut loc a doua etapă din campionatul național de Rally Cross – Argeș Sport

Argeș Sport

Acasă

Breaking News

La Bradu a avut loc a doua etapă din campionatul național de Rally Cross

iunie 03
15:31 2019

Campionul național en-titre Gheorghe Ticuță a reușit prima sa victorie stagională la Open, fiind cel mai rapid în a doua etapă a Campionatului Național de Rally Cross, organizată la Bradu.După ce în startul sezonului, a încheiat pe 2 la Ciolpani, fiind depășit atunci de Marian Tene. Acesta din urmă a fost penultimul la Bradu, din cauza unor probleme tehnice.

Ciprian Luca a fost al doilea la Open în această rundă, iar podiumul a fost completat de Gabriel Ungureanu.În schimb, la Clasa H3, acolo unde Ticuță a dominat etapa trecută, de data aceasta, victoria i-a aparținut lui Mihai Berbecaru.

Un total de 34 de concurenți au fost prezenți la etapa a doua, fiind împărțiți în șase clase.A treia etapă a sezonului va avea loc în perioada 22-23 iunie la Mioveni.

Podiumurile etapei a doua din Campionatul Național de Rally Cross 2019 au fost următoarele: