arges-sport.ro Web analytics

La Bradu a avut loc a doua etapă din campionatul național de Rally Cross – Argeș Sport

Argeș Sport

La Bradu a avut loc a doua etapă din campionatul național de Rally Cross

 Breaking News

La Bradu a avut loc a doua etapă din campionatul național de Rally Cross

La Bradu a avut loc a doua etapă din campionatul național de Rally Cross
iunie 03
15:31 2019

Campionul național en-titre Gheorghe Ticuță a reușit prima sa victorie stagională la Open, fiind cel mai rapid în a doua etapă a Campionatului Național de Rally Cross, organizată la Bradu.După ce în startul sezonului, a încheiat pe 2 la Ciolpani, fiind depășit atunci de Marian Tene. Acesta din urmă a fost penultimul la Bradu, din cauza unor probleme tehnice.

Ciprian Luca a fost al doilea la Open în această rundă, iar podiumul a fost completat de Gabriel Ungureanu.În schimb, la Clasa H3, acolo unde Ticuță a dominat etapa trecută, de data aceasta, victoria i-a aparținut lui Mihai Berbecaru.

Un total de 34 de concurenți au fost prezenți la etapa a doua, fiind împărțiți în șase clase.A treia etapă a sezonului va avea loc în perioada 22-23 iunie la Mioveni.

Podiumurile etapei a doua din Campionatul Național de Rally Cross 2019 au fost următoarele:

OPEN:
1. Gheorghe Ticuță
2. Ciprian Luca
3. Gabriel Ungureanu

JUNIORI 1:
1. Denis Pleșa
2. David Nedelcu
3. Patricia Sârbu

JUNIORI 2:
1. Alexandru Talianu
2. Cristian Buzilă

H1:
1. Alexandru Gheorghe
2. Dorin Părnuș
3. Liviu Gheorghe

H2:
1. Ciprian Luca
2. Robert Boncescu
3. Ștefan Borda

H3:
1. Mihai Berbecaru
2. Gheorghe Ticuță
3. Gabriel Ungureanu

H4:
1. Lucian Ispas
2. Gabriel Marin
3. Alexandru Brescan

Clasament echipe :
Loc I AS Sprint Club Mioveni ; Locul II : ACS Racing Cars Brasov, Locul III : Procar Racing Team – Pitești

Sursa: https://fras.ro

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Aveți vreun comentariu de făcut ?

Publicitate

Liga 2, sezonul 2019-2020

# Echipă P
1 SCM Gloria Buzău 9
2 UTA Arad 9
3 CSM Reşiţa 7
4 Mioveni 7
5 Turris-Oltul … 6
6 Rapid 4
7 SSC Farul 4
8 Argeș 3
9 ASU Poli Timişoara 3
10 Universitatea Cluj 3
11 Metaloglobus 3
12 Csikszereda 3
13 Concordia Chiajna 3
14 Petrolul 52 3
15 Ripensia Timişoara 3
16 Viitorul P. Tâ… 3
17 Daco-Getica 0
18 Dunărea Călăraşi 0
19 Pandurii Târgu Jiu 0
20 Sportul Snagov 0

Publicitate

Caută în site

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Argeş-Sport.ro pe Youtube

Publicitate

FlashScore.ro

Publicitate

Susține proiectul Argeș-Sport.ro

Avem nevoie și de susținerea dvs pentru a îmbunătăți siteul Argeș Sport din toate punctele de vedere.

Mulțumim !

PUBLICITATE

Translation

Publicitate

Publicitate

PUBLICITATE

Publicitate

Arges-Sport.ro pe Twitter