Selectați pagina

Inter Câmpulung se impune cu 2-1 în faţa lui CS Rucăr şi relansează lupta pentru primul loc

Distribuiţi ştirea!

Cel mai important meci al rundei cu numărul 25 din liga a patra s-a disputat la Câmpulung, între echipa locală Inter şi CS Rucăr, a doua, respectiv prima clasată în acest eşalon.

A fost un meci interesant, mai cu seamă în repriza secundă, când de altfel s-au şi marcat golurile. Scorul a fost deschis de lider, prin Ghiţă în minutul 47, însă câmpulungenii au întors rezultatul prin golurile semnate de Ovidiu Stan(min.84) şi Bogdan Stancu(min.87, din 11m).

Meciul a fost arbitrat de o brigadă pe care o regăsim şi în Liga 1, Iulian Călin,Florin Neacşu şi Romică Bîrdeş. La gazde a evoluat şi Cristi Irimia,jucător cunoscut pentru perioada în care a jucat la Sportul Studenţesc, dar şi pentru prezenţa în lotul celor de la Dinamo Kiev, grupare ce a evoluat în Liga Campionilor.

Pe teren au fost prezenţi şi jucători cum ar fi Leca, Stancu, Neagu, David, Mihai Vintilă, Nilă (Câmpulung) , iar la rucăreni i-am revăzut pe Slăninoiu, Gabriel Jenaru, Neacşu , Dobre şi Pătrănoiu, toţi cu evoluţii în primele 3 eşaloane divizionare din ţara noastră.

Lupta pentru şefia clasamentului va fi şi mai interesantă, mai ales că diferenţa din clasament e de doar un punct şi cele două echipe vor mai avea meciuri dificile până la finalul sezonului.

DLR a stat.

CS Rucăr are 58 de puncte, Câmpulung 57, iar Mioveni II e pe ultimul loc al podiumului, cu 51 de puncte.