Selectați pagina

Gabriel Răducanu (LPS Viitorul Piteşti), prestaţie foarte bună la campionatul naţional şcolar de înot

Distribuiţi ştirea!

Bazinul de înot “Gheorghe Demeca” din Baia Mare a găzduit Campionatul Național Școlar, concurs la care au participat 176 de sportivi, reprezentând 18 licee și cluburi sportive școlare cu secții de înot.

La competiţie a fost prezent şi Răducanu Gabriel Codruţ, de la LPS Viitorul Piteşti. Sportivul pregătit de Marinela Picui a avut o prestaţie pe măsură, cucerind 8 medalii dintre  5 de aur şi trei de argint.

Talentatul sportiv piteştean s-a impus la  100 m spate ,100 m bras  ,100 m fluture ,50 m fluture ,50 m bras, iar la la 50 şi 100 m craul precum şi la 50 m spate s-a clasat pe locul al treilea.