Selectați pagina

FCSB și CFR Cluj și-au aflat adversarele din grupele Conference League

FCSB și CFR Cluj și-au aflat adversarele din grupele Conference League
Distribuiţi ştirea!

1. UTA Arad a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FCU Craiova 1948, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii. Învingătorii au marcat prin Otele ‘9 şi Postolachi ‘45+1. Pentru oaspeţi a înscris Iancu, în minutul 59. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

2. Universitatea Cluj a remizat în deplasare, scor 0-0, cu FC Voluntari, în primul meci al etapei a șaptea din Superliga. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

3. Cătălin Chirilă s-a calificat în semifinale la canoe simplu 350 m, la Supercupa Mondială la Canoe Sprint, competiţie care se defăşoară la Oklahoma. News.ro

4. Oţelul Galaţi a remizat în deplasare, scor 1-1, cu echipa CSC 1599 Şelimbăr, în primul meci al etapei a 4-a din Liga 2 Casa Pariurilor. Cele mai importante faze se pot vedea aici.

5. FCSB va evolua în grupa B a Conference League, cu West Ham, Anderlecht şi Silkeborg, iar CFR Cluj va întâlni, în grupa G, Slavia Praga, Sivasspor şi Balkani, conform tragerii la sorţi care a avut loc la Istanbul. Meciurile din această fază se vor disputa în perioada 8 septembrie – 3 noiembrie (etapa 1 – 8 septembrie, etapa 2 – 15 septembrie, etapa 3 – 6 octombrie, etapa 4 – 13 octombrie, etapa 5 – 27 octombrie, etapa 6 – 3 noiembrie).

6. Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, va evolua în grupa B a Ligii Europa, cu echipele Rennes, Fenerbahce şi AEK Larnaca, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi care a avut loc, vineri, la Istanbul.

7. Petrolul Ploieşti şi Rapid au fost sancţionate de Comisia de Disciplină a FRF, ca urmare a incidentelor de la meciul disputat la 13 august, în etapa a cincea a Superligii, scor 1-0. News.ro

8. Juventus Torino a anunţat că a obţinut serviciile jucătorului polonez Arkadiusz Milik, acesta fiind împrumutat de la Olympique Marseille.

9. Cel puţin şase jucătoare din România se află pe tabloul principal la ”Ţiriac Foundation Trophy prezentat de Kaufland”. În acest moment Irina Bara şi Gabriela Lee sunt direct calificate pe tabloul principal, Mihaela Buzărnescu şi Andreea Roşca vor primi Wild-Card-uri, iar alte două Wild-Card-uri pe tabloul principal vor fi oferite tot unor jucătoare din România, dar organizatorii încă nu s-au decis asupra numelor lor. News.ro

10. Perechea Monica Niculescu/Raluca Olaru, cap de serie numărul 2, a ratat calificarea în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 250 de la Granby (Canada).

11. Programul transmisiunilor zilei de sâmbătă:

  • 11:30 – Liga 2 – Dinamo – Unirea Dej – Prima Sport 1
  • 11:35 – Formula 3 – MP al Belgiei – Sprint race – Prima Sport 2
  • 14:00 – Formula 1 – MP al Belgiei – Antrenamente 3 – Prima Sport 2
  • 14:30 – Premier League – Southampton – Man Utd – Prima Sport 1
  • 17:00 – Premier League – Chelsea – Leicester – Prima Sport 2
  • 17:00 – Premier League – Liverpool -Bournemouth – Prima Sport 1
  • 17:00 – Premier League – Man City – Crystal Palace – Prima Sport 4
  • 17:00 – Formula 1 – MP al Belgiei – Calificari – Prima Sport 3
  • 19:00 – SuperLiga – Petrolul – Mioveni – Prima Sport 2
  • 19:30 – Serie A – Juventus – Roma – Prima Sport 1
  • 19:30 – Premier League – Arsenal – Fulham – Prima Sport 3
  • 19:30 – Bundesliga – Bayern Munchen – Borussia Mochengladbach – Prima Sport 4
  • 21:45 – SuperLiga – Sepsi Sf Gheorghe – Rapid – Prima Sport 1
  • 21:45 – Serie A – Milan – Bologna – Prima Sport 2
  • 22:00 – Ligue 1 – Lens – Rennes – Prima Sport 3
  • 23:00 – LaLiga – Almeria – Sevilla – Prima Sport 4

Despre autor

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Suntem şi pe Facebook

Calendarul ştirilor

octombrie 2022
L Ma Mi J V S D
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Arhiva Argeş Sport

RSS Ştiri sportive TVR

Centrul de preferințe pentru confidențialitate

Necessary

Advertising

Analytics

Other