arges-sport.ro Web analytics

FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaş 0-2, într-o partidă disputată astăzi la Pitești – Argeș Sport

Argeș Sport

Acasă

Breaking News

martie 09
19:01 2019

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa FC Hermannstadt, în prima etapă a play-out-ului Ligii I. Meciul s-a disputat pe stadionul Nicolae Dobrin din Pitești.
Sibienii au avut doi jucători eliminaţi, unul în minutul 45 şi altul în minutul 82. Ionuţ Larie, aflat la debutul la Gaz Metan Mediaş, a deschis scorul în minutul 6, iar Mario Rondon a stabilit scorul final din penalti, în minutul 90+1.

FC Hermannstadt: Cabuz – Măţel, Pîrvulescu, Dandea, I. Stoica (Mijuskovic ’46), Tătar – Dumitriu (Javzici ’55), Dâlbea, Sg. Popovici (Pamfile ’80)- Blănaru, Tsoumou. Antrenor: Vasile Miriuţă

Gaz Metan: Pleşca – V. Creţu, Larie, M. Constantin, Buşu – Fofana, L. Aurelio (Ivanov ’72) – Olaru (Pleaşcă ’78), Chamed (Mailat ’62), Caiado – Rondon. Antrenor: Edward Iordănescu
Cartonaşe galbene: Dâlbea ’16, ’45, Pîrvulescu ’39, Tătar ’84, Blănaru ’90+3 / Buşu ’18, Olaru ’27, Mailat ’84
Cartonaşe roşii: Dâlbea ’45, Dandea ’83
Arbitri: George Găman – Valentin Avram, Dragoş Iliescu – Andrei Chivulete

Observatori: Cristian Nica, Marian Bucurescu