Selectați pagina

FC Argeș va întâlni pe CSM Târgoviște în primul meci al sezonului următor din divizia A1 la volei feminin

FC Argeș va întâlni pe CSM Târgoviște în primul meci al sezonului următor din divizia A1 la volei feminin

Ediția 2019-2020 a diviziei A1 la volei feminin va începe în luna Octombrie, fiind prezente 12 echipe la start. Printre acestea se va număra și FC Argeș, echipă revenită în eșalonul de elită al voleiului românesc.

Mai jos programul etapelor:

Etapa I

CS Medgidia – Dinamo

CSM București – CSM Târgu Mures

Rapid – U Cluj

FC Argeș – CSM Târgoviște

Volei Alba Blaj – Știința Bacău

CSM Lugoj – Belor Galați

Etapa a II – a 

Dinamo – Belor Galați

Știința Bacău – CSM Lugoj

CSM Târgoviște – Volei Alba Blaj

U Cluj – FC Argeș

CSM Târgu Mures – Rapid

CS Medgidia – CSM București

Etapa a III – a   

CSM București – Dinamo

Rapid – CS Medgidia

FC Argeș – CSM Târgu Mures

Volei Alba Blaj – U Cluj

CSM Lugoj – CSM Târgoviște

Belor Galați – Știința Bacău

Etapa a IV – a    

Dinamo – Știința Bacău

CSM Târgoviște – Belor Galați

U Cluj – CSM Lugoj

CSM Târgu Mures – Volei Alba Blaj

CS Medgidia – FC Argeș

CSM București – Rapid

Etapa a V – a      

Rapid – Dinamo

FC Argeș – CSM București

Volei Alba Blaj – CS Medgidia

CSM Lugoj – CSM Târgu Mures

Belor Galați – U Cluj

Știința Bacău – CSM Târgoviște

Etapa a VI – a  

Dinamo – CSM Târgoviște

U Cluj – Știința Bacău

CSM Târgu Mures – Belor Galați

CS Medgidia – CSM Lugoj

CSM București – Volei Alba Blaj

Rapid – FC Argeș

Etapa a VII – a 

FC Argeș – Dinamo

Volei Alba Blaj – Rapid

CSM Lugoj – CSM București

Belor Galați – CS Medgidia

Știința Bacău – CSM Târgu Mures

CSM Târgoviște – U Cluj

Etapa a VIII – a  

Dinamo – U Cluj

CSM Târgu Mures – CSM Târgoviște

CS Medgidia – Știința Bacău

CSM București – Belor Galați

Rapid – CSM Lugoj

FC Argeș – Volei Alba Blaj

Etapa a IX – a  

Volei Alba Blaj – Dinamo

CSM Lugoj – FC Argeș

Belor Galați – Rapid

Știința Bacău – CSM București

CSM Târgoviște – CS Medgidia

U Cluj – CSM Târgu Mures

Etapa a X – a  

Dinamo – CSM Târgu Mures

CS Medgidia – U Cluj

CSM București – CSM Târgoviște

Rapid – Știința Bacău

FC Argeș – Belor Galați

Volei Alba Blaj – CSM Lugoj

Etapa a XI – a

CSM Lugoj – Dinamo

Belor Galați – Volei Alba Blaj

Știința Bacău – FC Argeș

CSM Târgoviște – Rapid

U Cluj – CSM București

CSM Târgu Mures – CS Medgidia

50

Despre autor

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Clasament Liga 2

# Echipă MJ V E Î GM GP P
1 UTA Arad 23 15 5 3 49 13 50
2 Mioveni 23 10 9 4 36 22 39
3 Turris-Oltul … 22 11 6 5 36 25 39
4 Argeș 23 10 8 5 34 25 38
5 Petrolul 52 23 10 8 5 23 20 38
6 Rapid 23 10 7 6 32 20 37
7 Metaloglobus 23 10 7 6 28 20 37
8 SCM Gloria Buzău 23 9 6 8 35 27 33
9 Farul Constanţ… 23 9 6 8 27 20 33
10 Viitorul P. Tâ… 22 9 6 7 30 25 33
11 ASU Poli Timişoara 22 8 8 6 20 12 32
12 Dunărea Călăraşi 23 8 7 8 29 30 31
13 Ripensia Timişoara 23 6 10 7 28 34 28
14 Universitatea Cluj 23 5 12 6 29 26 27
15 CSM Reşiţa 22 6 6 10 30 35 24
16 Concordia Chiajna 22 6 6 10 20 30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17 33 22
18 Sportul Snagov 23 2 3 18 16 59 9
19 Pandurii Târgu Jiu 23 1 5 17 10 53 8
20 Daco-Getica 0 0 0 0 0 0 0

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Gazduire web de calitate

gazduire web de calitate

error: Conţinut protejat :)