Breaking News

FC Argeș și CS Mioveni, eșecuri în runda cu numărul 34

mai 12
15:26 2018

Etapa a 34-a din liga secundă la fotbal nu a fost una favorabilă grupărilor argeșene din acest eșalon, FC Argeș și Mioveni pierzând jocurile jucate cu Balotești, respectiv Metaloglobus.

FC Argeș a dovedit încă o dată că este o echipă imprevizibilă, pentru că poate învinge grupări mai bine clasate, dar clacheaza în fața Baloteștiului, asa cum s-a întâmplat astăzi.
Ilfovenii au condus la pauză cu 1-0, pe fondul unei evoluții nu tocmai reușite a gazdelor.Repriza secundă a fost una pe contre, oaspeții reușind să dea lovitura de grație în prelungiri, după un penalty executat de Claudiu Herea. Scorul final a fost 2-3, în condițiile în care fundașii Argeșului și-au arătat încă o dată limitele.

Nici CS Mioveni nu a reușit mai multe pe terenul unei echipe aflate în lupta pentru evitarea retrogradării, Metaloglobus.Deși au deschis scorul prin Mihai Vintilă în primele minute din repriza secundă, galben-verzii au primit două goluri de la golgeterul gazdelor, Ghenovici și meciul s-a încheiat cu 2-1 în cele din urmă.