Selectați pagina

FC Argeș – Rapid va începe cu 15 minute mai devreme!

Distribuiţi ştirea!

Startul meciului FC Argeș – Rapid București, din cadrul ultimei etape a turului Ligii Naționale de Baschet Masculin a fost decalat cu un sfert de oră de către organizatori! Prin urmare, fanii care și-au achiziționat bilete la jocul din Sala Trivale trebuie să ia în calcul că ora de începere este 17:45.

După disputarea a 14 etape, FC Argeș ocupă locul secund, cu 10 victorii și 4 înfrângeri, dar ocupantele locurilor 3 și 4, CSO Voluntari și CSM CSU Oradea, au câte trei meciuri mai puțin jucate. Rapid, în schimb, se află pe poziția a 15-a, penultima din clasament. Aceasta va fi prima întâlnire dintre cele două grupări după foarte mult timp, giuleștenii revenind în acest sezon în LNBM după o pauză de 12 ani.

Fanii care nu au reușit să își cumpere tichete la meciul FC Argeș – Rapid o mai pot face azi până la ora de start, de la casieria Stadionului „Nicolae Dobrin”. Meciul va fi transmis în direct pe DigiSport 3 și FRB TV.