Selectați Pagina

FC Argeș a început cu dreptul parcursul din play-off, impunându-se cu 2-1 în fața Stelei

FC Argeș a început cu dreptul parcursul din play-off, impunându-se cu 2-1 în fața Stelei
Views: 40

În primul meci din play-off, FC Argeș s-a impus cu 2-1 în fața echipei Steaua București, prin golurile marcate de Mensah și Moldoveanu.

Steaua: Frînculescu – Vîrtej, Beța, Ilie (Popa 87′), Drăghici (Enceanu 65′), Sierra, Iglesias, Matei (Păcuraru 65′), Răsdan (Măgerușan 75′), Chipirliu, Heras (Nedelea 75′)
Antrenor: Daniel Oprița

FC Argeș: Straton – Doukoure (Rădescu 64′), Briceag (cpt.), Tudose, Orozco, Pîrvu, Morar (Garutti 33′), Mensah (Tchassem 64′), Borța (Tofan 83′), Seto, Moldoveanu (Mitrică 64′)
Antrenor: Bogdan Andone

FC Argeș ocupă locul al cincilea, cu 37 de puncte și va juca în runda a doua cu Metaloglobus, pe 5 aprilie, de la ora 12, pe stadionul din Mioveni.

Foto: Facebook Steaua București

Distribuie știrea
Link copiat

Cupa Mondială

World Cup 2026
CAN MEX SUA

Meciul de deschidere

MEX Mexic
VS
RSA Africa de Sud
0zile
0ore
0min
0sec
11 iunie 2026 • 22:00 Estadio Azteca, Mexico City

Case Pariuri Online

Pariuri Sportive online

Reclamă

Analize fotbal cu AI

"Analize fotbal cu AI"

RSS Ştiri gonews.ro

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă