Selectați Pagina

Două medalii de aur pentru judoul argeșean la Campionatul European Universitar 2025

Două medalii de aur pentru judoul argeșean la Campionatul European Universitar 2025
Views: 146

Performanță excepțională pentru sportivii legitimați la FC Argeș – CSM Pitești, în cadrul Campionatului European Universitar de Judo, desfășurat la Varșovia, în Polonia. Florentina Ivănescu (categoria 63 kg) și Darius Dobre (categoria +100 kg, foto jos) au cucerit medaliile de aur, reușind astfel să aducă în prim-plan judo-ul argeșean și românesc la nivel continental.

Ambii sportivi sunt studenți la Universitatea Politehnica din București – Centrul Universitar Pitești și au reprezentat România cu succes în această competiție prestigioasă.

În spatele acestor rezultate stă o echipă tehnică valoroasă, formată din:

  • Valentin Ionică – antrenor al lotului național de tineret și juniori

  • Alina Cheru – antrenor CSM Pitești

  • Corneliu Pălărie – antrenor voluntar

Distribuie știrea
Link copiat

Despre autor

Cupa Mondială

World Cup 2026
CAN MEX SUA

Meciul de deschidere

MEX Mexic
VS
RSA Africa de Sud
0zile
0ore
0min
0sec
11 iunie 2026 • 22:00 Estadio Azteca, Mexico City

Case Pariuri Online

Pariuri Sportive online

Reclamă

Analize fotbal cu AI

"Analize fotbal cu AI"

RSS Ştiri gonews.ro

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă

Reclamă