Selectați pagina

CS Mioveni a surclasat cu 7-2 pe Vediţa Coloneşti într-o partidă de verificare

Galben-verzii îşi continuă seria partidelor de verificare din perioada precompetiţională, astăzi impunându-se cu 7-2(1-0) în faţa celor de la Vediţa Coloneşti, grupare ce evoluează în Liga 3. Pentru gazde au marcat Rădescu (min 30), Balint (min 65), Coşereanu (63), Işfan (81), Rădescu (83), Hergheligiu (85 din 11m), Anghelina (90).

Marius Stoica a folosit următoarele distribuţii de-a lungul confruntării de astăzi : CS Mioveni (repriza 1): Croitoru – Ghiţă, Hreniuc, Beţa, Alexe – Raul Costin, Şerban – Rădescu, Hergheligiu, Coşereanu – Balint.
CS Mioveni (repriza 2): Croitoru (60 Sima) – Ghiţă (67 Alexe), Hreniuc (60 Traşcu), Beţa, Edi Stoica – Raul Costin (70 Constantin Şerban) , Anghelina – Işfan, Hergheligiu, Coşereanu (70 Rădescu) – Balint

Sâmbătă, pe stadionul Orăşenesc e programat ultimul meci de verificare, de la ora 12.00,cu CSM Slatina, echipa pregătită de Mihăiţă Ianovschi.