Selectați pagina

CS Mioveni a remizat acasă cu FCSB, scor 1-1, în etapa a patra a Superligii

Distribuiţi ştirea!

Echipele CS Mioveni şi FCSB au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul din etapa a patra a Superligii. FCSB se află pe locul 11 în clasament

Mioveni a deschis scorul în prima repriză la o fază la care Ovidiu Popescu l-a talonat pe Vlad Pop şi s-a accidentat, Pop a continuat acţiunea, a centrat, iar Ionuţ Balaur a marcat cu un şut deviat, în minutul 26.David Miculescu a egalat cu o lovitură de cap, în minutul 79, dintr-o centrare a lui Olaru.

CS Mioveni: I. Popescu – I. Balaur, Scarlatache, Garutti (Buziuc 74’) – Oancea, Panait (Cierpka 60’), V. Pop, Burnea (A. Iacob 86’) – Rădescu (Antal 75’), Blănaru, Coşereanu (Trif 59’). Antrenor: Alexandru Pelici
FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu (Haruţ 30’), Dawa, Bouhenna, R. Boboc (Radaslavescu 80’) – Ad. Şut (Dulca 45’), Oaidă (Musi 58’) – Cordea, Miculescu, Oct. Popescu – I. Stoica (Olaru 58’). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: I. Balaur 62, Burnea 82 / Dawa 54

Arbitri: Kovacs Szabolcs – Ciprian Florin Danşa, Stelian Slabu – Iulian Dima

Arbitri VAR: George Cătălin Găman – Vlad Bârleanu

Observator: Alexandru Deaconu