
CS Dacia Mioveni participă timp de două zile la Cupa Slatinei, ediția a III-a

În perioada 19-20 decembrie, la sala LPS din orașul Slatina se va desfășura ediția a III-a a Cupei Slatina la handbal feminin. Este o competiție în cadrul căreia patru echipe din Liga Florilor MOL au posibilitatea să se pregătească pentru viitoarele confruntări, dat fiind faptul că de mai bine de o lună campionatul este oprit.
CS Dacia Mioveni a fost invitată să participe alături de echipa gazdă, CSM Slatina, și alte două grupări: HC Zalău și CSU Știința București. Meciurile vor avea loc duminică, 19 decembrie și luni, 20 decembrie. Formația argeșeană va avea următorul program:
Duminică, ora 10:00
CS Dacia Mioveni – HC Zalău
Duminică, ora 17:00
CS Dacia Mioveni – CSU Știința București
Luni, ora 12:00
CS Dacia Mioveni – CSM Slatina
Clubul din Mioveni se deplasează la Slatina fără antrenorul cu portarii, Mihaela Ciobanu, care în această săptămână a încheiat colaborarea cu CS Dacia. Vă reamintim că Mihaela Ciobanu este fosta jucătoare a naționalelor României și Spaniei, medaliată olimpică, mondială și europeană cu naționala iberică.