Selectați pagina

Cosmin Contra a selectionat 24 de jucători pentru dubla cu Feroe și Norvegia

Cosmin Contra a selectionat 24 de jucători pentru dubla cu Feroe și Norvegia

Vineri, 4 octombrie, selecționerul reprezentativei României a anunțat lotul final pentru următoarele două jocuri din preliminariile EURO 2020,este vorba de Insulele Feroe – România, 12 octombrie, ora 19:00 (Tórsvøllur, Torshavn) și România – Norvegia, 15 octombrie, ora 21:45 (Arena Națională, București)

Tricolorii convocați pentru aceste partide sunt următorii:

Portari: Ciprian Tătărușanu (Lyon, 63/0), Florin Niță (Sparta Praga, 2/0), Ionuț Radu (Genoa, 0/0)

Fundași: Romario Benzar (Lecce, 16/0), Vasile Mogoș (Cremonese, 0/0), Vlad Chiricheș (Sassuolo, 56/0), Adrian Rus (MOL Fehérvár 1/0), Ionuț Nedelcearu (FC Ufa 5/0), Dragoș Grigore (Ludogorets, 37/0), Alin Toșca (Gazişehir Gaziantep, 17/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 10/0)

Mijlocași: Răzvan Marin (Ajax Amsterdam, 19/1), Mihai Bordeianu (CFR Cluj, 1/0), Alexandru Cicâldău (Universitatea Craiova, 5/0), Dan Nistor (Dinamo București, 1/0), Paul Anton (Krylya Sovetov, 9/0), Ciprian Deac (CFR Cluj, 21/4), Nicolae Stanciu (Slavia Praga, 33/10), Ianis Hagi (Genk, 7/0), Alexandru Mitriță (New York City FC, 7/0), Florinel Coman (FCSB, 0/0)

Atacanți: Claudiu Keșeru (Ludogorets, 35/12), George Pușcaș (Reading, 10/5), Florin Andone (Galatasaray, 23/2)

Convocat inițial la prima reprezentativă, Tudor Băluță (Brighton) se va alătura lotului naționalei U21 pentru partidele cu Ucraina și Irlanda de Nord din preliminariile EURO 2021.

Reunirea tricolorilor este programată duminică, 6 octombrie, la Centrul Național de Fotbal de la Mogoșoaia, acolo unde, de la ora 18:30 este programat primul antrenament înaintea “dublei” cu Insulele Feroe și Norvegia. Ședința de pregătire va fi deschisă în totalitate reprezentanților mass-media și suporterilor.

Ambele partide vor fi transmise în direct pe PRO TV și Radio România Actualități!

Daca doriti, puteti distribui orice articol al nostru

Despre autor

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Clasament Liga 2

# Echipă MJ V E Î GM GP P
1 UTA Arad 23 15 5 3 49 13 50
2 Mioveni 23 10 9 4 36 22 39
3 Turris-Oltul … 22 11 6 5 36 25 39
4 Argeș 23 10 8 5 34 25 38
5 Petrolul 52 23 10 8 5 23 20 38
6 Rapid 23 10 7 6 32 20 37
7 Metaloglobus 23 10 7 6 28 20 37
8 SCM Gloria Buzău 23 9 6 8 35 27 33
9 Farul Constanţ… 23 9 6 8 27 20 33
10 Viitorul P. Tâ… 22 9 6 7 30 25 33
11 ASU Poli Timişoara 22 8 8 6 20 12 32
12 Dunărea Călăraşi 23 8 7 8 29 30 31
13 Ripensia Timişoara 23 6 10 7 28 34 28
14 Universitatea Cluj 23 5 12 6 29 26 27
15 CSM Reşiţa 22 6 6 10 30 35 24
16 Concordia Chiajna 22 6 6 10 20 30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17 33 22
18 Sportul Snagov 23 2 3 18 16 59 9
19 Pandurii Târgu Jiu 23 1 5 17 10 53 8
20 Daco-Getica 0 0 0 0 0 0 0

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Gazduire web de calitate

gazduire web de calitate

Publicitate

RSS Sport intern si international, stiri, analize, comentarii | Sport | Ziare.com