Astăzi începe campionatul național de tenis de masă pe echipe
Views: 0
Astăzi și mâine se va desfășura prima etapă din cadrul ediției 2016-2017 a campionatului național de tenis de masă pe echipe.
La competiția găzduită de orașul Constanța, vor fi prezente echipele: CS Mioveni( campioana en-titre), Universitatea Craiova I ,CSM Bistriţa , TopSpin Constanţa , CSTA Bucureşti, Pristavu Cîmpulung I, Politehnica Cluj și Electrica Sf. Gheorghe .
Gruparea argeșeană va conta pe Ionuț Seni, Alexandru Cazacu și Rareș Șipoș, iar obiectivul e același, câștigarea titlului de campioană.








