Breaking News

Alexandru Duminică, gol pentru România U19 în amicalul cu Israel

august 07
21:38 2018

Tricolorii U19 au învins cu 2-1 selecționata similară a Israelului, într-o partidă amicală disputată marți, 7 august, la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia.
Unul dintre goluri a fost marcat de Alexandru Duminică, fotbalistul celor de la ACS Viitorul Argeș.

Reprezentativa noastră a deschis scorul în minutul 13 prin Claudiu Petrilă, iar Alexandru Duminică(foto, în centrul imaginii),  a majorat avantajul în minutul 27, printr-o lovitură liberă executată la colțul scurt.

Pentru selecționata Israelului a marcat Guy Dahan, în prelungirile primei reprize. Cea de-a doua repriză a consemnat noi ocazii pentru ambele echipe, însă tabela a rămas neschimbată.

Partida revanșă dintre cele două selecționate este programată joi, 9 august, de la ora 19:00, la Mogoșoaia. Meciul îl puteți urmări în fișierul video de mai jos: