Selectați pagina

ACS Viitorul Argeș s-a calificat la etapa finala a Interligii de iarnă-Trofeul Gheorghe Ene

ACS Viitorul Argeș s-a calificat la etapa finala a Interligii de iarnă-Trofeul Gheorghe Ene

Echipa ACS Viitorul Argeș, grupa 2011, pregătită de antrenorul Bogdan Vișan, a câștigat detașat etapă de zona a Interligii de iarnă Memorialul Gheorghe Ene, ce s-a desfășurat la Buzău, asigurându-și calificarea între cele mai bune 8 grupări din țară. Turneul final e programat în perioada 13-15 Decembrie, sedința tehnică fiind organizată la sediul FRF pe 6 Decembrie.

Teamul argeșean are în componență următorii jucători: Ianis Florin Voicu, Andrei Eduard Buciu, Andrei Stoica, Luca Andrei Graure, Adelin Mihai Șucală, Cristian Adelin Nițu, Mihai David Mănică, Daniel Petruț Mocioc, Mihai Valeriu Oprea, Ionuț Luca Constantinescu, Mihai Luca Mândroc, Maria Diana Enache, Matei Rareș Șerban, Iustin Nicolas Cristache, Constantin Daniel Cioriceanu, Ionuț Patrick Dragomir.

La această competiție jucătorii pregătiți de Bogdan Vișan au primit și trei distincții individuale:

Ianis Florin Voicu– cel mai bun portar
Luca Andrei Graure-cel mai bun jucător
Adelin Mihai Șucală– golgeter

Cele 8 echipe calificate sunt

1. AS Didi Junior Iaşi
2. Academia de Fotbal Gheorghe Hagi
3. SC Fotbal Club FCSB SA
4. ACS Viitorul Argeş Alexandru Duminică
5. ACS Kids Tâmpa Braşov
6. Universitatea Craiova
7. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
8. ACS Transilvania Bistriţa

 

143

Despre autor

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Clasament Liga 2

# Echipă MJ V E Î GM GP P
1 UTA Arad 23 15 5 3 49 13 50
2 Mioveni 23 10 9 4 36 22 39
3 Turris-Oltul … 22 11 6 5 36 25 39
4 Argeș 23 10 8 5 34 25 38
5 Petrolul 52 23 10 8 5 23 20 38
6 Rapid 23 10 7 6 32 20 37
7 Metaloglobus 23 10 7 6 28 20 37
8 SCM Gloria Buzău 23 9 6 8 35 27 33
9 Farul Constanţ… 23 9 6 8 27 20 33
10 Viitorul P. Tâ… 22 9 6 7 30 25 33
11 ASU Poli Timişoara 22 8 8 6 20 12 32
12 Dunărea Călăraşi 23 8 7 8 29 30 31
13 Ripensia Timişoara 23 6 10 7 28 34 28
14 Universitatea Cluj 23 5 12 6 29 26 27
15 CSM Reşiţa 22 6 6 10 30 35 24
16 Concordia Chiajna 22 6 6 10 20 30 24
17 Csikszereda 23 5 7 11 17 33 22
18 Sportul Snagov 23 2 3 18 16 59 9
19 Pandurii Târgu Jiu 23 1 5 17 10 53 8
20 Daco-Getica 0 0 0 0 0 0 0

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Gazduire web de calitate

gazduire web de calitate

error: Conţinut protejat :)